Historia Egiptu. Od podboju arabskiego do czasów współczesnych

Afaf Lutfi as-Sayyid Marsot Wydawnictwo: Książka i Wiedza historia
A History of Egypt. From the Arab Conquest To the Present
Zbigniew Landowski
Książka i Wiedza
Egipt historia Egiptu historia Arabów Arabowie świat arabski Kair Koptowie Hosni Mubarak Anwar Sadat
A History of Egypt. From the Arab Conquest To the Present
historia
Zbigniew Landowski

Krótko i zwięźle napisana historia tegoż kraju, w skrócie i w pigułce ukazująca jego dzieje, rzeczywiście godna polecenia dla wszystkich, którzy po raz pierwszy wybierają się do Egiptu.
Okres historyczny zakończono na prezydialnej kadencji Mubaraka, który został obalony w ostatniej rewolucji. Polecam do zapoznania się.

• Historia
  • O kolonializmie
  • Kulturoznawstwo
  • Egipt
  • Lekcja historii
  • Inne naukowe, popularnonaukowe itp.