Sugar blues : zniewoleni przez cukier

Okładka książki Sugar blues : zniewoleni przez cukier William Dufty
2005-01-01
2005-01-01
83-921602-0-7
Alicja Hofman
cukier poradnik dieta jedzenie zdrowie

Okładka książki Lady Day śpiewa bluesa William Dufty, Billie Holiday
Lady Day śpiew... William Dufty, Bill...

Niezwykła pozycja. Badania naukowe przytoczone w tej książce są już niestety dość stare, ale i ta książka ma swoje lata. Ukazuje sekrety przemysłu i marketingu cukrowego. Działa na wyobraźnię. Odstawiłam po niej cukier bardzo szybko.

Nie ze wszystkim się zgadzam z autorem, ale książka ta podobnie jak książka "Skutek uboczny: śmierć" otwiera oczy na to co firmy robią z nami i naszym zdrowiem. Lektura obydwu tych książek zmieniła moje życie. Znamienne - obydwu tych książek nie można było nigdzie dostać, obie zostały wycofane ze sprzedaży. W dobie masowego drukowania pseudo-poradników różnej maści celebrytów - wycofanie TAKICH best-sellerów z rynku daje do myślenia. Ale moje przekorne usposobienie i intuicja nie pozwoliły dać za wygraną, zdobyłam obydwie te książki i obie gorąco polecam. Dla mnie LEKTURA OBOWIĄZKOWA :)

Książkę przeczytałam kilka lat, gdyż pożyczyła mi ją koleżanka.
Na początku nie przypadła mi do gustu, ale po przeczytaniu jej coś mi zaświtało w głowie ;) i dzięki niej zrezygnowałam po części z cukru ;) tzn nadal nie żałuję sobie czegoś słodkiego do przegryzienia, jednak przestałam całkowicie słodzić kawę i herbatę. I co zauważyłam, że trądzik z którym miałam problem zmniejszył się! Więc szczerze? Wierzę w rady autora tej książki, jednak ja po prostu nie mogłabym całkowicie zrezygnować z tego białego mordercy. Ale zdecydowanie polecam przeczytać tą książkę wszystkim, którzy zbyt często używają cukru ;)
Fabuła książki nie wciąga, ale warto ją przeczytać!

Książkę przeczytałam kilka lat, gdyż pożyczyła mi ją koleżanka.

Takich książek nigdy za wiele. Może przyszłe pokolenia zmądrzeją. Do pary polecam niedawno wydaną Cukrową Mafię.

• LEKTURA OBOWIĄZKOWA
  • Żywność