Religia Katarów

Jean Duvernoy Wydawnictwo: Platan religia
La religion des cathares
Joanna Gorecka-Kalita
Platan
historia Katarzy herezja dualizm religijny historia Francji historia Oksytanii religia teologia średniowiecze
La religion des cathares
religia
Joanna Gorecka-Kalita

Książka Jean Duvernoy to kopalnia wiedzy, ale uwaga, przeznaczona dla osób znających już dobrze temat herezji katarskiej i szukających cytatów ze źródłowych tekstów, oraz pogłębionych analiz tego odłamu chrześcijaństwa. Szczegółowe opisy eschatologii, liturgii, reguł wiary, obrządku i nauczania zaciekawią natomiast zgłębiających religijno-społeczny wymiar kataryzmu.

.:exile:.

• Wertowane
  • (M) Mediewistyka
  • Średniowiecze
  • Historia nauki, kultury i religii
  • (M) Herezje Katarzy Gnosis

Dodaj cytat z książki Religia Katarów