Koty domowe

Okładka książki Koty domowe Katarzyna Bulman
Okładka książki Koty domowe
Katarzyna Bulman Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Tajemnice zwierząt flora i fauna
47 str. 47 min.
1997-01-01
47 min.
koty

Okładka książki Zwierzęta świata Katarzyna Bulman, Grzegorz Wójcik
Zwierzęta świata Katarzyna Bulman, G...
Okładka książki Torbacze Katarzyna Bulman, Beata Pokryszko
Torbacze Katarzyna Bulman, B...
Okładka książki Bezkręgowce jadowite i drapieżne Katarzyna Bulman, Joanna Mąkol
Bezkręgowce ja... Katarzyna Bulman, J...

Duża albumowa książka poświęcona kotom domowym.
Twarda okładka. Liczne kolorowe ilustracje Jacka Nalewajka.
Poza fotografiami kotów na okładce z obydwu stron, w książce wewnątrz ich nie ma.

Treść przedstawia historię kotów poczynając od Egiptu, ich pochodzenie, krewniaków kota domowego,choroby i pasożyty, zachowanie kota w domu i w ogrodzie, funkcjonowanie organizmu , pielęgnację, rozród, wychowanie kociąt, rasy kotów z podziałem na długowłose i krótkowłose, organizację wystaw, prezentację podczas pokazów.
Jest to małe kompendium wiedzy o tych zwierzętach, ale wystarczające na start dla początkujących lub dla dzieci.
Ilustracje są dopracowane w szczegółach na wzór fotograficzny.

Książkę polecam ,jako wzbogacenie felinologicznej biblioteczki domowej do kolekcji .
Wiele rzeczy się zmieniło już do tej pory, przybyło ras, troszkę inaczej wyglądają wystawy oraz inne jest podejście do tematu chociażby pielęgnacji.

Pozycję można potraktować jako ciekawostkę wydania w czasach ,kiedy literatury o tej tematyce było skąpo na rynku.

Duża albumowa książka poświęcona kotom domowym.
Twarda okładka. Liczne kolorowe ilustracje Jacka Nalewajka.

Świat kotów, kiciusiów, dużo ciekawostek, historii, bogato ilustrowane.

Świat kotów, kiciusiów, dużo ciekawostek, historii, bogato ilustrowane.

• Album
  • Poradnik
  • Papier
  • PILNE
  • 2017
  • Cats
  • Albumy

Dodaj cytat z książki Koty domowe