Józef Kuraś "Ogień". Podhalańska wojna 1939-1945

2012-01-01
978-83-62139-36-1
Ogień Józef Kuraś II wojna światowa polska partyzantka
Inne

Okładka książki A guide to the history of Poland Łukasz Kamiński (historyk), Maciej Korkuć
A guide to the... Łukasz Kamiński (hi...
Okładka książki Jeńcy 1920 Przemek Gryc, Zbigniew Karpus, Maciej Korkuć, Waldemar Rezmer
Jeńcy 1920 Przemek Gryc, Zbign...
Okładka książki Józef Kuraś „Ogień” i Zgrupowanie Partyzanckie „Błyskawica” Dawid Golik, Maciej Korkuć
Józef Kuraś „O... Dawid Golik, Maciej...

Kolejna z wielkich osobistości polskiego podziemia antykomunistycznego. Żołnierz niezłomny o wielkim autorytecie i dużych zdolnościach przywódczych. Właśnie opisy samego Kurasia i wpływ jaki wywierał na swoich podkomendnych były dla mnie najciekawsze. Niekiedy wpływ był magnetyczny i miałem wrażenie, że chłopcy ciągnęli do partyzantki ze względu na osobę lidera. Powtarzano sobie chyba fantastyczne opowieści o nadludzkich wyczynach Kurasia po to by sobie samemu dodać splendoru.

Przeczytałem tę książkę, ale wnioski i opinie musicie wyciągnąć sami.

Przeczytałem tę książkę, ale wnioski i opinie musicie wyciągnąć sami.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznałem wiele szczegółowych faktów, informacji dotąd mi nie znanych. Warto.

Poznałem wiele szczegółowych faktów, informacji dotąd mi nie znanych. Warto.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra, rzetelna monografia na temat "Ognia". Czekam na ciąg dalszy.

Bardzo dobra, rzetelna monografia na temat "Ognia". Czekam na ciąg dalszy.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tytuł bardzo interesujący jednak treść nie wnosi nic nowego do historii o Józefie Kurasiu "Ogniu".Skąpe informacje za to dużo osadzeń historycznych o okresie w którym żył bohater.Tytuł powinien brzmieć "Podhalańska wojna 1939-1945"

• WW2
  • AUDIO-BOOKI -- YOUTUBE