Mowa i myślenie dziecka

Okładka książki Mowa i myślenie dziecka
Jean Piaget Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Biblioteka Klasyków Psychologii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Klasyków Psychologii
Langage et la pensée chez l'enfant
Wydawnictwo Naukowe PWN
2011-01-01
2011-01-01
Janina Kołudzka
Psychologia rozwojowa dzieciństwo dzieci nauka mówienia język

więcej Więcej

Pierwsza połowa dość nudna, ponieważ na surowo opisuje przebieg eksperymentu przeprowadzonego nad mową dzieci. Poza tym te badania po prostu w naukowy sposób udowadniają to, co większość szczęśliwych rodziców odkrywa sama.
W skrócie, w rozwoju dziecka można zauważyć pewne etapy:
ok 1 roku dziecko zaczyna czuć odrębność
ok 3 lat w pełni czuje indywidualność i bytuje...

Obserwacje o reakcjach okrężnych u człowieka -- że są instynktowne, wrodzone, przynależą z rozwojem motorycznym i kognitywnym -- pozostaną istotne, a Piaget był prekursorem.

• Psychologia
  • Posiadam2
  • 2013
  • 121
  • Chcę w prezencie
  • Psychologia, pedagogika, rozwój
  • Popularnonaukowe

Dodaj cytat z książki Mowa i myślenie dziecka