Cobra II. Tajna historia inwazji i okupacji Iraku

Michael R. GordonBernard E. Trainor Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy historia
Cobra II. The Inside Story of the Invasion on Iraq
9788306032055
Państwowy Instytut Wydawniczy
historia wojna w Iraku operacja "Cobra II"
Cobra II. The Inside Story of the Invasion on Iraq
historia
9788306032055
historia wojna w Iraku operacja "Cobra II"

Ciężko brnie się przez ten materiał przepełniony jednak amerykańskim stylem przedstawiania pewnych rzeczy. To krytyka, natomiast fascynujące jest czytanie o mechanizmach przygotowujących do "inwazji" - to niewątpliwie jest źródło w nie bardzo bogate. musiałem ją jednak odłożyć :)- wrócę jednak bo nienawidzę nie kończyć :)

Uważam, że to dobra książka, choć niełatwa do czytania (ale wynika to ze specyfiki opisywanego zagadnienia). Skupia się głównie na omówieniu fazy planowania inwazji oraz fazy militarnej. Osobiście czuje pewien niedosyt, jeżeli chodzi o fazę okupacji, ale wszystkie główne wątki wydają się poruszone. Autorzy skupili się na okresie okupacji, który nastąpił bezpośrednio po...

• Wojny, konflikty i akcje zbrojne
  • Biblioteka 9B
  • historia