Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny

Okładka książki Miłość Astrid Desbordes, Pauline Martin
Miłość Astrid Desbordes, P...
Okładka książki Kiedyś Alison McGhee, Peter H. Reynolds
Kiedyś Alison McGhee, Pete...
Okładka książki Snów kolorowych, placu budowy Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld
Snów kolorowyc... Sherri Duskey Rinke...
Okładka książki Pierwsze wiersze dla... Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Anna Kamieńska, Ludwik Jerzy Kern, Joanna Papuzińska, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Pierwsze wiers... Jan Brzechwa, Wanda...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem,ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Kolejna udana pozycja. Ta część dotyczy przeglądu najróżniejszych instrumentów począwszy od najprostszych marakasów, tamburyna i fujarki po fortepian i harfę. Prawdziwa gratka dla dzieciaków. Oprócz tego poznajemy orkiestrę strażacką , jej członków i instrumenty. Mało kto wie z dorosłych nawet ,że strażak dyrygent nazywa się fachowo tamburmajor i chodzi z buławą.
A może wasze dzieci razem z Kicią Kocią założą swój mały zespół muzyczny i będą koncertować przed rodzicami. Kicia Kocia i jej towarzysze zabaw nawet pokazują jak zrobić zaproszenia dla rodziców na takie występy. Prześliczna książeczka!

Polecam całą serię!

Typowa historia z serii. Dzieci mogą z niej poznać nazwy różnych instrumentów muzycznych.

Chyba wszystkie dzieci przechodzą przez etap fascynacji grą na instrumentach. Zwykle są to bębny, tudzież garnki.
Tym razem Kicia kocia wraz z przyjaciółmi postanowiła założyć zespół muzyczny. Po szybkiej próbie z mnóstwem hałasu dzieci przygotowały własnoręczne zaproszenia na koncert, który oczywiście był genialny (ach, gdyby w prawdziwym życiu było tak łatwo...)
Dzięki książeczce dzieci poznają nazwy różnych instrumentów muzycznych oraz dowiadują się jak wygląda orkiestra strażacka.

Dzięki...

My należymy do fanów Kici Koci, dlatego więcej o tej serii krótkich opowiadań dla najmłodszych pisałam na moim blogu: https://matkawberku.pl/index.php/2018/11/01/kicia-kocia-gdzie-jest-szczurek/

"Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej" ;) Fajna, przedstawiająca dzieciom wiele instrumentów to książeczka.

W wieku lat... iluś... dowiedziałam się z książeczki dla maluchów, że tamburmajor to strażak - dyrygent z buławą.

Dzieci są wspaniałe. Spełniają swoje pasje, nie potrzebują wiele, aby dojść do wymarzonego celu.

W książce wymienione są instrumenty z pięknymi ilustracjami. Dzieci ją uwielbiają

• Dla dzieci
  • Dziecięce