Zabij go, mamo

1995-01-01
83-7129-806-4
Jacek Manicki
literatura anglosaska

Do poczytania w pociągu "Pod presją"

Do poczytania w pociągu "Pod presją"

Nie wciągneła mnie tak na amen, ale naprawdę dobra pozycja. Zrobiłam ten bład, że najpierw obejrzałam ekranizację, a potem przeczytałam ksiązkę. Film - niestety dla czytelnika - jest lepszy.
W filmie zabrakło postaci, które w książce wydawały mi się zupełnie zbędne. Film pokazał, ze faktycznie były zbędne, a bez nich cała historia jest, o ironio, bardziej pełna.
Czego nie zrozumiałam w ksiazce to miłości, którą Nauczyciel obdarzył Annie. Jest sobie męzczyzna, jest sobie kobieta i nagle ni z gruszki ni z pietruszki czytamy, ze on ją kocha. Skąd? Jak się ta miłosć narodziła? Co do tego doprowadzilo? Nie zrozumiałam tego, wiec albo geniusz pisarza mnie przerósł, albo po prostu bezsensownie zbudowano ten wątek.
Oznaczam opinię jako spoiler z uwagi własnie na to, że zdradzam uczucie Nauczyciela do głownej bohaterki.

Czego nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na samym początku książka nie przypadła mi do gustu i chciałam ją odłożyć, jednak gdy przeczytałam już trochę więcej stron, niezmiernie się cieszyłam, że jednak zaniechałam pomysł odłożenia jej.
Książka pokazuje jak jedna decyzja może zmienić całe nasze dotychczasowe życie, jak jedno słowo może uratować życie nam i naszym bliskim.
Nie jest to może moja ulubiona książka, jednak gorąco ją polecam!

Nie jest to może moja ulubiona książka,...

Taka sobie, może być.
Końcówka była dość ciekawa. Wydaje mi się że za bardzo przesadzona. Historia raczej mało realna żeby nie powiedzieć niemożliwa. Chociaż może...
Ja daję 4 gwiazdki - czytałam lepsze książki :)

Taka sobie, może być.
Ja daję 4 gwiazdki - czytałam lepsze książki :)

Chyba po raz pierwszy zetknęłam się z przypadkiem, gdzie ekranizacja przewyższa słowo pisane. Prawdopodobnie za sprawą Demi Moore, która w swojej interpretacji dała Annie Laird więcej siły w walce o życie swoich bliskich niż bohaterka George'a Dawesa Greena. Czyta się sprawnie, jednak obrazy filmowe lepiej ujmują relacje pomiędzy bohaterami, uwypuklając niuanse ich decyzji.

Przeczytałam tą książkę z zapartym tchem i nasunęło mi się tylko jedno pytanie... Czy tak może być naprawdę. Wydaje się, że tak.

Bardzo fajna książka, fajnie napisane czyta się bardzo łatwo i szybko całkiem realistycznie postacie, historia też interesująca bez zbędnych opisów i niepotrzebnych historyjek, polecam

Dodaj cytat z książki Zabij go, mamo