Zmierzch azteckich bogów

Wiesław Konrad Osterloff Wydawnictwo: Nasza Księgarnia powieść historyczna
Nasza Księgarnia
Antoni Boratyński; Meksyk historia Meksyku Aztekowie XVI wiek Ameryka Środkowa konkwista konkwistadorzy
powieść historyczna

11. Trudny sojusznik
12. W Tlaxcalla
13. Krew w stolicy Quetzalcoatla
14. Na przedpolach...

Sięgnęłam po tę książkę nie czytając jej opisu ani opinii na jej temat. Miałam nadzieję, że "Zmierzch azteckich bogów", jak sam tytuł wskazuje, będzie głównie poświęcony wierzeniom Azteków, ich praktykom religijnym oraz ich nawróceniu na bardziej cywilizowaną religię. Myliłam się bardzo, ponieważ w książce nie ma nic konkretnego na ten temat! Za to dotyczy ona podboju ziem...

Świetna książka dla młodzieży. Autor wykorzystał najbardziej "krwiste" motywy z dziejów konkwisty Hernanda Corteza. Jest to sprawnie opisana przygoda jednak z odwołaniami do słów kronikarzy, mitologii azteckiej i niewielką krytyką źródeł "przesadzona z pewnością liczba wrogów" itp. Bazuje na epizodach, które działają na wyobraźnie i kształtują "myślenie historyczne". Polecam.

Dyskusje

• Klasyka polska
  • Biblioteczka Krzysztofka
  • Bookcrossing
  • 🕒 Historia
  • ROK 2020
  • Meksyk
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Zmierzch azteckich bogów