Appleseed, cz. 1

Okładka książki Appleseed, cz. 1
Masamune Shirow Wydawnictwo: TM-Semic Cykl: Appleseed (tom 1.1) Seria: Top Manga komiksy
komiksy
8387204587
Adam Kurowski, Krystian Gałaj
appleseed science fiction manga

2039

Jedna z najlepszych mang wszech czasów, niestety w PL wydano tylko 2 z 4 tomów, jeszcze te 2 tomy podzielono na pół. Klasyka Cyberpunku.

Niestety ale od lat taka klasyka, jedna z najlepszych mang wszech-czasów, nie została wydana w pełni, porządnie tak jak na to zasługuje.
Ja musiałem przeczytać całość po Angielsku.

Musze sprawdzić czy nie pojawiła się skanlacja pełnego wydania, bo wiem że po polsku w skanlacjach ukazał się Dominion tego autora. Zrekompensowało by to Polakom tragiczne podejście do wydawania Mang, Wydawnictwu Top Manga - które zrobiło tak kretyńsko, wydali 4 zeszyty, i zamiast wydać 4 pełne tomy jak w oryginale. To wydali tylko 2 pierwsze tomy, każdy podzielony na 2 zeszyty, i co miałem z nimi zrobić ????? Skleić sobie ?????

Ja musiałem przeczytać całość po Angielsku.

Musze sprawdzić czy nie pojawiła się skanlacja pełnego...

Na półkach: , , , ,

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ LXII

Deunan Knute i cyborg Briareos Hecatonchires żyją w świecie przyszłości, gdzie po wielkiej ogólnoświatowej wojnie, Ziemia zmieniła się niemal w pustynię. Na ulicach grasuję gangi a nieliczni przeżyli muszą walczyć o przetrwanie. Okazuje się jednak, że świat wygląda całkiem inaczej niż sądzili. Oto zawarto bowiem pokój i w wielkim mieście gromadzą się ludzie. Mieście, współczesnej wieży Babel, gdzie jednak nie wszystko jest takim, jakie się wydaje...

Najsłynniejszą obok GiTSa mangę pana Shirow było nam dane poznac dzięki uprzejmości wydawnictwa TM-Semic. Można tu jednak powiedzieć niestety. Jest to kawał dobrej mangi, nieźle narysowanej (choć GiTS bije ją pod tym względem) i co najważniejsze spójnej (z czym Shirow niestety miewa problemy). Jednak polskie wydanie to koszmar. Format B5 (amerykański), marny papier, słabe tłumaczenie i dzielenie tomu na 2 części (i to w trakcie rozdziału), że już o braku tytułów nie wspomnę, to żenada. Nie mniej jest to Pesteczka, legendarna manga, i poznać wypada.

Tylko czemu nie wydano jej do końca? Nie rozumiem, skoro potem dawano takie marne dzieła jak Dirty Pair?
Opinia umieszczona również na://ksiazkarnia.blog.pl/2014/06/23/appleseed-cz1/

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ LXII