Atrapia

Klinika Języka
Coryllus Klinika Języka rozważania polityczne
literatura faktu
Coryllus Klinika Języka rozważania polityczne

Zbiór felietonów. Książka pozwala spojrzeć inaczej na wiele wydarzeń historycznych.

Dzisiejsi 40-latkowie zidentyfikują się łatwo z treścią tej książki. Dla pozostałych może być nieco deprymująca ;)

Lekturze towarzyszyły mi mieszane uczucia. Warsztatowo rzecz jest bardzo dobra, ale... Nie we wszystkim mogę się zgodzić z Coryllusem, chociaż jego spostrzeżenia i oceny skłaniają do ponownego przemyślenia wielu spraw i bliższego przyjrzenia się tematowi. Bardzo sobie cenię, gdy ktoś potrafi spojrzeć na rzeczywistość trochę "w poprzek" a nie tylko "wzdłuż". Zaimponowała mi...

Mistrz napisał rzecz szalenie krytyczną w stosunku do otaczającej rzeczywistości, to jest to co lubie najbardziej, ale to nie tylko sama krytyka wszystkich i wszystkiego - tak byłoby najłatwiej, ale tak może tylko Kononowicz, to także głęboka refleksja nad kierunkiem rozwoju cywilizacyjnego świata i Europy, w tym Polski jako centrum konfliktu interesów róźnych smutnych...

• Historia
  • 2012