Fiszki - Język i fakty. Poznaj Wielką Brytanię

inne
Cztery Głowy
2012-01-01
2012-01-01
język angielski nauka języków obcych fiszki

Uważam, że fiszki są bardzo dobra formą nauki. Można je wszędzie ze sobą zabrać, co tylko ułatwia nam systematyczną naukę. Fiszki "Poznaj Wielką Brytanię" ukazują nam ważne rzeczy, które powinniśmy o tym kraju wiedzieć. Osobiście bardzo cieszę się, że miałam możliwość z zapoznaniem się z nimi, ponieważ za ponad tydzień wyjeżdżam właśnie do Anglii i będę mogła się sprawdzić co do wiedzy akurat o tej części Wielkiej Brytanii.

Zalety fiszek "Poznaj Wielką Brytanię":
- są podręczne,
- są miłą formą nauki,
- ukazują kulturę, położenie i obyczaje kraju,
- szkolą nasz angielski,
- pliki mp3 do pobrania, pomagają nam lepiej wymawiać dane słowa i zdania.

Z fiszek dowiedziałam się wiele nowych słów w języku angielskim, jak i wiele niesamowitych i często zaskakujących informacji na temat Wielkiej Brytanii. Jestem z nich zdecydowanie zadowolona i z czystym sumieniem mogę wam je polecić. Naprawdę WARTO jest się z nimi zapoznać.

Za fiszki "Poznaj Wielką Brytanię" bardzo dziękuję
wydawnictwu Cztery Głowy

Poznaj Wielką Brytanię to fiszki z serii "Język i fakty", które przybliżają kulturę, tradycje, kuchnię, stereotypy i język poszczególnych państw. Zestaw składa się ze 100 obustronnych fiszek, kartoników NAUKA i UMIEM oraz darmowego kodu na pliki mp3 z native speakerami, którzy czytają słówka i zdania zamieszczone na fiszkach.

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że fiszki z tej serii są przeznaczone dla osób, które wspięły się na wyższy szczebelek w znajomości języka (czyli nie są już początkujące). Autorzy zalecają zaznajomienie się z tymi zestawami osobom na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1),ale myślę że znajomość języka na poziomie podstawowym już wystarczy, by cieszyć się pudełeczkiem.

Ja osobiście znam angielski na poziomie zaawansowanym - biegłości językowej - i dla mnie fiszki Poznaj Wielką Brytanię były językowo za proste, choć podkreśliłam sobie kilka słówek do późniejszego zapamiętania. To samo tyczyło się ciekawostek i tradycji Anglików - każda osoba, która od dziecka uczy się języka angielskiego ma w szkole wpajane tradycje i obyczaje Wielkiej Brytanii, więc fiszki raczej jej nie zaskoczą. Słowa "raczej" użyłam celowo - nikt nas o popularnym piwie nie uczy (choć pewnie z biegiem czasu sami odkryjemy świetność Guinessa, który mnie osobiście w ogóle nie smakuje),pomija się także fakty geograficzne i polityczne. Przetłumaczenie zdań z polskiego na angielski to także świetne ćwiczenie, swoisty quiz, który pokazuje nam, czy potrafimy bezbłędnie budować zdania. Poznaj Wielką Brytanię, choć za proste, mnie dostarczyły dużo zabawy.

Fiszki Język i fakty to wspaniałe uzupełnienie dla tych, którzy są już w trakcie nauki języka. Karteczki i pliki mp3 dostarczą rozrywki i w bardzo przyjemny sposób Was dużo nauczą.

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że fiszki z...

• » języki obce

Dodaj cytat z książki Fiszki - Język i fakty. Poznaj Wielką Brytanię