Fiszki - Język i fakty. Poznaj Wielką Brytanię

inne
Cztery Głowy
2012-01-01
2012-01-01
język angielski nauka języków obcych fiszki

Uważam, że fiszki są bardzo dobra formą nauki. Można je wszędzie ze sobą zabrać, co tylko ułatwia nam systematyczną naukę. Fiszki "Poznaj Wielką Brytanię" ukazują nam ważne rzeczy, które powinniśmy o tym kraju wiedzieć. Osobiście bardzo cieszę się, że miałam możliwość z zapoznaniem się z nimi, ponieważ za ponad tydzień wyjeżdżam właśnie do Anglii i będę mogła się sprawdzić co do wiedzy akurat o tej części Wielkiej Brytanii.

Zalety fiszek "Poznaj Wielką Brytanię":
- są podręczne,
- są miłą formą nauki,
- ukazują kulturę, położenie i obyczaje kraju,
- szkolą nasz angielski,
- pliki mp3 do pobrania, pomagają nam lepiej wymawiać dane słowa i zdania.

Z fiszek dowiedziałam się wiele nowych słów w języku angielskim, jak i wiele niesamowitych i często zaskakujących informacji na temat Wielkiej Brytanii. Jestem z nich zdecydowanie zadowolona i z czystym sumieniem mogę wam je polecić. Naprawdę WARTO jest się z nimi zapoznać.

Za fiszki "Poznaj Wielką Brytanię" bardzo dziękuję
wydawnictwu Cztery Głowy

Znajomość angielskiego jest w dzisiejszych czasach priorytetem - raczej nie dogadamy się z obcokrajowcem, nie znając chociażby tego języka. Szybką i skuteczną naukę zapewniają fiszki, a te które dziś omawiam, są nie tylko źródłem słówek, lecz także wielu informacji i ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii.

Historia, kultura, geografia, kuchnia, stereotypy, obyczaje - te wszystkie zagadnienia obejmuje publikacja, wchodząca w skład serii Język i fakty. Przeglądając fiszki i zapamiętując dane słówka, dowiadujemy się przy okazji wielu informacji na temat tego kraju. Jeśli więc chcemy wyjechać do Wielkiej Brytanii, ta pozycja z pewnością się nam przyda i pomoże opanować ponad 100 słówek i wyrażeń w języku angielskim.

Istotną kwestią jest jeszcze wyjaśnienie, czym są fiszki i jak z nich korzystać. Otóż fiszki to niewielkie kartoniki, które bez problemu mieszczą się w dłoni, na których z jednej strony widnieje słówko w języku polskim, zaś z drugiej - jego obcojęzyczny odpowiednik. Kilkukrotne obrócenie takiej karteczki już daje efekty: łatwo zapamiętujemy w ten sposób dane wyrażenie. Ale fiszki mogą służyć również do nauki dat czy... numerów telefonów - wtedy na awersie kartonika zapisujemy rok lub cyfry danego telefonu, a na rewersie wyjaśnienie albo nazwisko właściciela tego numeru.

Ale wracając do fiszek Poznaj Wielką Brytanię. Wszyscy oczywiście wiemy, że symbolem tego państwa jest np. Big Ben czy London Eye, że tradycyjne angielskie śniadanie składa się z tostów i jajek na bekonie (choć moja kuzynka mieszkająca w Anglii twierdzi, że ten obyczaj nieco już ulega zmianom), że strażnicy trzymający wartę przed Pałacem Buckingham, ponoć nie mogą nawet drgnąć (a co tu mówić o uśmiechnięciu się, gdy wszyscy turyści próbują ich rozśmieszyć). Ale czy wiedzieliście, że londyńskie metro zwane the tube jest najstarszym metrem na świecie? Albo że Irlandia znana jest z piwa zwanego Guinness? Albo że popularna w Anglii potrawa - ryba z frytkami - podawana jest owinięta w gazetę? Muszę przyznać, że wiele faktów mnie zaskoczyło, a teraz sama zaczynam, mówiąc kolokwialnie, szpanować tą wiedzą wśród znajomych :))

100 kartoników znajduje się w poręcznym pudełku, co gwarantuje, że z pewnością zmieszczą się w plecaku czy nawet kieszeni. Można więc zabrać je ze sobą wszędzie i korzystać z nich w tych chwilach, które zwykle pozostają niewykorzystane. Materiał dzieli się na ten, który jest już opanowany, i który jeszcze trzeba powtórzyć - a fiszki rozdzielone są odpowiednimi przekładkami: "umiem" lub "nauka". Dodatkowo do pakieciku dołączony jest kod mp3 z nagraniami rodowitego Brytyjczyka.

Jeśli więc chcecie dowiedzieć się wielu interesujących wiadomości i ciekawostek na temat Zjednoczonego Królestwa i podszlifować swoje umiejętności językowe, zaopatrzcie się w fiszki Poznaj Wielką Brytanię.

Za możliwość zapoznania się z fiszkami bardzo dziękuję Wydawnictwu Cztery Głowy!

Historia, kultura, geografia, kuchnia, stereotypy, obyczaje - te...

Poznaj Wielką Brytanię to fiszki z serii "Język i fakty", które przybliżają kulturę, tradycje, kuchnię, stereotypy i język poszczególnych państw. Zestaw składa się ze 100 obustronnych fiszek, kartoników NAUKA i UMIEM oraz darmowego kodu na pliki mp3 z native speakerami, którzy czytają słówka i zdania zamieszczone na fiszkach.

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że fiszki z tej serii są przeznaczone dla osób, które wspięły się na wyższy szczebelek w znajomości języka (czyli nie są już początkujące). Autorzy zalecają zaznajomienie się z tymi zestawami osobom na poziomie średnio zaawansowanym (A2-B1), ale myślę że znajomość języka na poziomie podstawowym już wystarczy, by cieszyć się pudełeczkiem.

Ja osobiście znam angielski na poziomie zaawansowanym - biegłości językowej - i dla mnie fiszki Poznaj Wielką Brytanię były językowo za proste, choć podkreśliłam sobie kilka słówek do późniejszego zapamiętania. To samo tyczyło się ciekawostek i tradycji Anglików - każda osoba, która od dziecka uczy się języka angielskiego ma w szkole wpajane tradycje i obyczaje Wielkiej Brytanii, więc fiszki raczej jej nie zaskoczą. Słowa "raczej" użyłam celowo - nikt nas o popularnym piwie nie uczy (choć pewnie z biegiem czasu sami odkryjemy świetność Guinessa, który mnie osobiście w ogóle nie smakuje), pomija się także fakty geograficzne i polityczne. Przetłumaczenie zdań z polskiego na angielski to także świetne ćwiczenie, swoisty quiz, który pokazuje nam, czy potrafimy bezbłędnie budować zdania. Poznaj Wielką Brytanię, choć za proste, mnie dostarczyły dużo zabawy.

Fiszki Język i fakty to wspaniałe uzupełnienie dla tych, którzy są już w trakcie nauki języka. Karteczki i pliki mp3 dostarczą rozrywki i w bardzo przyjemny sposób Was dużo nauczą.

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że fiszki z...

Dodaj cytat z książki Fiszki - Język i fakty. Poznaj Wielką Brytanię