Vademecum ojca

Janusz Korwin-Mikke Wydawnictwo: Dextra poradniki dla rodziców
2009-01-01
2009-01-01
83-89467-40-2
wychowanie konserwatyzm

Żenada

Uwaga! Tej książki pod żadnym pozorem nie można traktować jako poradnika! Jest to zbiór niebezpiecznych, szkodliwych dla dziecka bredni, nie mających żadnego potwierdzenia we współczesnej psychologii dziecięcej. Najlepszym tego przykładem jest to, że autor porzucił swoją żonę dla kochanki, a jego córka jest sklepową złodziejką i narkomanką.
Niektórzy tutaj sugerują, że...

Książka prezentuje niezwykle odmienne podejście do tematu rodzicielstwa. Warto przeczyta, choć należy tu mieć na uwadze datę napisania książki (świat się trochę zmienił i niektóre rzeczy są lekko nieaktualne). Warto też pamiętać o tym, że autor zbyt często generalizuje np. w kwestii kobiet i nie wyjaśnia tematu dokładnie, co prowokuje gniew pań - np. jak mówi, że kobiety są...

Znakomita, pyszna lektura, dzięki której z łatwością ocenisz, czy Twój wybranek nadaje się na cokolwiek więcej, niż na one night stand. Zacytuj mu dowolny ustępek z tej książki i zapytaj o zdanie: jeśli popiera autora, dziękuj Bogu za ostrzeżenie i uciekaj.

Myslałem, że chociaż będzie zabawanie...

7/10 bo się uśmiałem, srogie piguły xD

Ciekawe podejście do tematu. Warto przeczytać aby spojrzeć na pewne sprawy - choćby przez chwilę - z innej perspektywy.

Kontrowersyjny poradnik napisany przed konstrowersyjną postać.

Jednak te rady "jak być ojcem" dają do myślenia. Oczywiście, podczas czytania, wymagane jest przymrużenie oka.

Dobrze się czyta, tak jak to z reguły felietony JKM.

Dlaczego on zawsze ma rację? :)

Podoba mi się konwencja tej książki. Autor wyraźnie sugeruje, żeby się z nim nie zgadzać. Zwraca uwagę na to, że nie da nam żadnych przepisów na rozwój idealnego potomka, a co najwyżej zbiór kierunków, które warto poddać samodzielnej analizie.

• 2013
  • Socjologia/psychologia
  • Zrobić drugie podejście / wrócić / dokończyć
  • Czytane wielokrotnie
  • Socjologia, ekonomia, psychologia i filozofia/poradniki