Vademecum ojca

Okładka książki Vademecum ojca Janusz Korwin-Mikke
Okładka książki Vademecum ojca
Janusz Korwin-Mikke Wydawnictwo: Dextra poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Dextra
2009-01-01
1997-01-01
83-89467-40-2
wychowanie konserwatyzm

@MM1990 Ty skurwysynie stary. Ty wiesz co ty pierdolisz? Bronisz psychicznie chorego człowieka, którego nie wiem jakim kurwa cudem nie zamknęli w psychiatryku tylko pozwolili tej kurwie starej żyć na wolności

Łał, ciężko mi uwierzyć, że ktoś jest w stanie wyprodukować takie brednie, daję 2, bo wynurzenia Korwina są całkiem zabawne.

Jedno jest pewne – nie chciałabym, żeby JKM był moim tatusiem.

Jedno jest pewne – nie chciałabym, żeby JKM był moim tatusiem.

Przemocowy ściek.

Przemocowy ściek.

Korwin jak to Korwin - bawi, prowokuje i uczy, ale czasem pisze także odklejone od rzeczywistości brednie. Podobnie jest także z tą publikacją, choć ma ona więcej dobrych niż złych momentów. Na wychowywaniu dzieci się co prawda nie znam, tym niemniej zwłaszcza z dzisiejszej perspektywy (książka miała pierwsze wydanie w 1991 roku) Korwin trafnie przewidział choćby konsekwencje emancypacji kobiet.

Żenada

Żenada

Uwaga! Tej książki pod żadnym pozorem nie można traktować jako poradnika! Jest to zbiór niebezpiecznych, szkodliwych dla dziecka bredni, nie mających żadnego potwierdzenia we współczesnej psychologii dziecięcej. Najlepszym tego przykładem jest to, że autor porzucił swoją żonę dla kochanki, a jego córka jest sklepową złodziejką i narkomanką.
Niektórzy tutaj sugerują, że książka ma już swoje lata - została ona wydana w roku 1991. Dla porównania, jedna z najlepszych pozycji w tej dziecinie - "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały" została wydana w 1980 roku.

Niektórzy tutaj sugerują, że...

Książka prezentuje niezwykle odmienne podejście do tematu rodzicielstwa. Warto przeczyta, choć należy tu mieć na uwadze datę napisania książki (świat się trochę zmienił i niektóre rzeczy są lekko nieaktualne). Warto też pamiętać o tym, że autor zbyt często generalizuje np. w kwestii kobiet i nie wyjaśnia tematu dokładnie, co prowokuje gniew pań - np. jak mówi, że kobiety są niższe od mężczyzn, chodzi mu o to, że w JEGO otoczeniu, w znanej JEMU populacji, znacząca większość kobiet jest niższa od mężczyzn (co nie oznacza, że nie ma mężczyzn niższych od kobiet).

Znakomita, pyszna lektura, dzięki której z łatwością ocenisz, czy Twój wybranek nadaje się na cokolwiek więcej, niż na one night stand. Zacytuj mu dowolny ustępek z tej książki i zapytaj o zdanie: jeśli popiera autora, dziękuj Bogu za ostrzeżenie i uciekaj.

Myslałem, że chociaż będzie zabawanie...

Myslałem, że chociaż będzie zabawanie...

• Socjologia/psychologia
  • Czytane wielokrotnie