Vademecum ojca

Janusz Korwin-Mikke Wydawnictwo: Dextra poradniki dla rodziców
83-89467-40-2
Dextra
wychowanie konserwatyzm
poradniki dla rodziców
83-89467-40-2
wychowanie konserwatyzm

Książka prezentuje niezwykle odmienne podejście do tematu rodzicielstwa. Warto przeczyta, choć należy tu mieć na uwadze datę napisania książki (świat się trochę zmienił i niektóre rzeczy są lekko nieaktualne). Warto też pamiętać o tym, że autor zbyt często generalizuje np. w kwestii kobiet i nie wyjaśnia tematu dokładnie, co prowokuje gniew pań - np. jak mówi, że kobiety są...

Znakomita, pyszna lektura, dzięki której z łatwością ocenisz, czy Twój wybranek nadaje się na cokolwiek więcej, niż na one night stand. Zacytuj mu dowolny ustępek z tej książki i zapytaj o zdanie: jeśli popiera autora, dziękuj Bogu za ostrzeżenie i uciekaj.

Myslałem, że chociaż będzie zabawanie...

7/10 bo się uśmiałem, srogie piguły xD

Ciekawe podejście do tematu. Warto przeczytać aby spojrzeć na pewne sprawy - choćby przez chwilę - z innej perspektywy.

Kontrowersyjny poradnik napisany przed konstrowersyjną postać.

Jednak te rady "jak być ojcem" dają do myślenia. Oczywiście, podczas czytania, wymagane jest przymrużenie oka.

Dobrze się czyta, tak jak to z reguły felietony JKM.

Dlaczego on zawsze ma rację? :)

Podoba mi się konwencja tej książki. Autor wyraźnie sugeruje, żeby się z nim nie zgadzać. Zwraca uwagę na to, że nie da nam żadnych przepisów na rozwój idealnego potomka, a co najwyżej zbiór kierunków, które warto poddać samodzielnej analizie.

Książka ma już swoje lata (autor zaczął ją pisać w roku mojego urodzenia) a zawarte w niej myśli ciągle aktualne. Wiele przewidywań autora miało też okazję sprawdzić się w rzeczywistości.

Vademecum zamiast podsuwać gotowe rozwiązania raczej proponuje pewną tendencję i wymusza przemyślenie sobie wielu rzeczy. Z pewnością niewielu będzie czytelników, którzy zgodzą się z...

nie no żartuje, chujnia.

• 2013