79 godzin nocy / Siedemdziesiąt dziewięć godzin nocy

Okładka książki 79 godzin nocy / Siedemdziesiąt dziewięć godzin nocy Andrzej Niedoba
Okładka książki 79 godzin nocy / Siedemdziesiąt dziewięć godzin nocy
Andrzej Niedoba Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Współczesny Reportaż Polski reportaż
reportaż
Współczesny Reportaż Polski
Krajowa Agencja Wydawnicza
1981-01-01
1981-01-01
szwedzki

79 godzin nocy to zbiór reportaży Andrzeja Niedoby.
1. Ostatni List Gracjana Mądrego,
dotyczący kopalni „Michał” (następnie szyb kopalni „Siemianowice”) oraz streszczenie losów wojennych Leopolda Dryndy. To nawet nie reportaż, a nieco chaotyczny zbiór listów i ich skrót.
2. Matka Ziemia to reportaż , który doczekał się przedruku w książce o tym samym tytule. Losy Istebnianskiej społeczności.
3. Znaków szczególnych brak to wycinek rozmowy o Jerzym P. Młodym adoptowanym chłopcu, nękanym w dzieciństwie przez biologicznych rodziców, który nie potrafi się odnaleźć w zwykłym życiu. Mimo dostatku w rodzinie zastępczej Jurek kradnie, ucieka, nie potrafi się dostosować.
4. 79 godzin nocy - znów wracamy do kopalni i bierzemy udział w akcji ratunkowej górników po zawaleniu się chodnika. Ta jest najbardziej emocjonująca. Siłą górników jest ich gotowość do pomocy w kryzysowej sytuacji. Świadomość, że mogli być na miejscu tych, którzy zostali zasypani w zawale. I każdy chce pomóc. To piękny dowód, że hasło „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest aktualny i na czasie.
5. Ręce - rownież wznowiony w książce „Matka Ziemia” o społecznym wsparciu i jednocześnie wykluczeniu w społeczności oraz przyjaźni. Franciszek Bury i jego historia wypadku w pracy, w wyniku którego stał się niepełnosprawny.
6. Wesele.
7. Byli chłopcy, byli.. rownież wznowiony w książce „Matka Ziemia”. Wiślańskie życie powojenne i kultowe miejsca, jak "Oaza".
8. Wizjoner z Ptasiej Doliny
9. Cravlem przez La Manche
10. Oświadczam, że..

79 godzin nocy to zbiór reportaży Andrzeja Niedoby.
1. Ostatni List Gracjana Mądrego,

• Śląsk