Sąd nad katami

Krystyna Tarasiewicz Wydawnictwo: Młodzieżowa Agencja Wydawnicza biografia, autobiografia, pamiętnik
8320318807
Młodzieżowa Agencja Wydawnicza
naziści proces obozy koncentracyjne
biografia, autobiografia, pamiętnik
8320318807
naziści proces obozy koncentracyjne

Trudno tego typu pozycję oceniać pod względem literackim. Książka wstrząsająca z uwagi na temat. Ale jakże ważna dla każdego człowieka. uważam, że powinna być to pozycja obowiązkowa, z względu na historię, na pamięć o tych pomordowanych istnieniach ludzkich, na pokazanie jakie straszne strony ludzkiej natury wyzwala rozbudzana w ludziach nienawiść do drugiego człowieka. Nie...

Krótka, bardzo dobra, wstrząsająca..., każdy kto chociaż trochę interesuje się historią II Wojny Światowej, powinien przeczytać. Polecam, chociaż ciężko polecać literaturę która dotyczy tak trudnych kwestii jak ludobójstwo.

Zbyt wstrzasajaca aby oceniac.

Bardzo dobra książka o procesie zbrodniarzy hitlerowskich, sądzonych za zbrodnie popełnione w obozie koncentracyjnym na Majdanku. Z książki można dowiedzieć się o przebiegu procesu, przytoczono zeznania świadków, głównie więźniarek obozu kobiecego na Majdanku. Poznać można również strategię adwokatów broniących oskarżonych. Polecam wszystkim zainteresowanym procesami...

Bardzo dobra książka,dla każdego,kto interesuje się procesami hitlerowców.Polecam.

• Biblioteczka domowa
  • II wojna światowa
  • 2016
  • 1g) Pamiętniki/ dzienniki/listy
  • Holokaust, obozy
  • 2017

Dodaj cytat z książki Sąd nad katami