Ród woła!

Okładka książki Ród woła! Eduard Štorch
Okładka książki Ród woła!
Eduard Štorch Wydawnictwo: Wydawnictwo "Śląsk" literatura dziecięca
Jadwiga Bułakowska
literatura czeska

Epoka Brązu.
Łużyce.
Słowianie atakowani są przez północnych sąsiadów, którzy mordują, zagarniają stada i uprowadzają młodzież. Czech - przywódca rodu wraz z innymi rodami rusza na południe, poprzez lesiste góry, by szukać nowej ojczyzny.
W starej ojczyźnie, zmuszony jest pozostać wraz z rodziną Wilk, członek rodu Czecha, który z uwagi na chorobę, nie może odbyć długiej i ciężkiej wędrówki. Do rodu ma dołączyć wraz z rodziną po powrocie do zdrowia. Jednak Wilk umiera a najeźdźcy uprowadzają wszystkie zwierzęta w stadzie.
Zbliża się zima. Żona wilka Luba oraz ich dwaj synowie Wilczek i Grymasik, nie przeżyją zimy bez pomocy rodu.
Zmuszeni są więc wyruszyć zimną, przez góry, w jego poszukiwaniu.
Niniejsza książka opisuje ich wędrówkę, ale przede wszystkim pokazuje życie ludzi pierwotnych, ich codzienne zmagania, problemy z przeżyciem, żmudne polowania, walkę z dzikimi zwierzętami rywalizującymi z człowiekiem o zdobycie pokarmu.
Książka dla młodzieży, ale starszemu czytelnikowi również się spodoba.
Jednak przede wszystkim jest dla miłośników dzikiej przyrody, polowania, traperów, Indian i przebiegaczy leśnych ścieżek.
A teraz minusy książki. Jest tylko jeden tj. tylko 130 stron. Człowiek nie zdąży się rozsmakować w książce, a ona już się kończy.
Zdecydowanie polecam

Epoka Brązu.
Łużyce.

Historia jednego rodu poszukującego miejsca do życia.
Często wracam do tej książki.jest to jedyna pozycja z lat dzie ciństwa,która zachowała się w moim zbiorze.

Historia jednego rodu poszukującego miejsca do życia.

• Prehistoria
  • Lista życzeń
  • Powieść Historyczna
  • 30a Beletrystyka - Średniowiecze słowiańskie
  • P 8

Dodaj cytat z książki Ród woła!