Hojny opiekun

Okładka książki Hojny opiekun
Mary Brendan Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Bracia Hunter (tom 1) Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Bracia Hunter (tom 1)
Harlequin Romans Historyczny
A Practical Mistress
Harlequin
2007-01-01
2007-01-01
Małgorzata Hesko-Kołodzińska
romans historyczny harlequin mira hojny opiekun

Świetna książka, warto przeczytać

Konduita i kalumnia - dwa terminy, które wzbogaciły mój słownik i choćby za to, wysoka ocena.
A odnośnie fabuły - bieda.
Odpadająca tapeta w salonie, brak węgla w kominkach, postrzępione mankiety sukien i kawa parzona z wykorzystanych już fusów. Tak żyje Helen z siostrą, gdyż jej brat zatrzymuje dla siebie, należną im po ojcu rentę i unika za nie odpowiedzialności.
Gdy...

Główna bohaterka to 26 letnia wdowa która wraz z młodszą siostrą znalazły się w bardzo złej sytuacji materialnej przez egoizm brata i nadmierną rozrzutność jego żony. Helen jest bardzo decydowaną osobą o mocnym charakterze. Janson bardzo bogaty i przystojny mężczyzna który wie co chce od życia i to bierze. Zdecydowanie książka warta przeczytania w jeden z leniwych wieczorów.

Kolejna przygoda z tą autorką. Dwie siostry zaniedbane przez brata marzną i głodują, a już wkrótce mają opuścić rezydencję, aby zupełnie stoczyć się na dno. Starsza, będąc 26 letną wdową postanawia zostać utrzymanką bogatego lorda Jasona HUntera. I tak też się staje. Jednak Hunter kocha Helenę i proponuje jej małżeństwo. Cudowna.

Najbardziej jest nam smutno i źle, gdy ktoś z naszej rodziny się od nas odsuwa i w ogóle nam nie pomaga. Tym bardziej jeśli dana osoba miała się nami opiekować, a tymczasem musimy liczyć tylko na siebie. Dodatkowo nie pracujemy no i w domu jest zimno, a jedzenia również nie ma za wiele. "Hojny opiekun" to książka o dwóch siostrach i bracie, który zostawił swoje siostry na...

• Romans historyczny
  • Harlequin