Lukrecja Borgia

powieść historyczna
83-7079-723-7
Lech Niedzielski
państwa włoskie renesens XVI wiek Państwo Papieskie

Jakiś czas temu przeczytałam Rodzinę Borgiów
Gdy wpadła mi w ręce książka o Lukrecji byłam bardzo ciekawa czy dama ta będzie tutaj przedstawiona podobnie
Co ciekawe fakty z jednej i drugiej ksiązki często są zupełnie rozbierzne
Niestety pokrywa się fakt że Lukrecja była tylko narzędziem w rekach ojca i brata
którzy powięcili jej szczęście dla swoich niecnych planów...

Wpadłam w błoto. Przeczytałam na przymus i nie polecam. Postać Lukrecji i jej otoczenia potraktowane jak stado baranów, bez polotu i jakiejś konkretnej myśli. Z historycznych okoliczności mamy tylko daty i nazwiska.

Historia Lukrecji Borgii, córki Aleksandra VI, opowiadanej przez nią samą. Wieje subiektywizmem, może nico prostotą, ale czytało mi się dobrze.

Początek nawet mi się podobał,później,miej i mniej.Miałem wrażenie,że kręcę się w koło jak na karuzeli.Dlatego trudno mi polecić książkę,tak wyrafinowanym czytelnikom jak z portalu LC.

1980

Historia Lukrecji Borgii córki papieża Aleksandra VI opowiedziany przez nią samą. Jej życie zanim ojciec został papieżem, jej życie przy ojcu papieżu i późniejsze już dorosłe pełne seksu. Intrygi ojca i brata, którzy pozostają od zawsze żądni władzy. Moim zdaniem warta przeczytania - może nie z tych super ambitnych ale ciekawa

Na temat Borgiów wiele się mówi, wiele się pisze i wiele się kręci, a dla wielu pierwsze skojarzenia z nazwiskiem Borgia to: władza, intryga i trucizna. Ostatnio zainteresowanie tematem ponownie wzrosło dzięki serialowi zatytułowanemu Rodzina Borgiów. I chociaż nie miałam jeszcze okazji go oglądać, to jednak stał się on jedną z przyczyn, dla których nie przeszłam...

• Powieść historyczna
  • Historyczne