rozwińzwiń

Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu

Okładka książki Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu Robert J. Strand
Okładka książki Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu
Robert J. Strand Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio religia
160 str. 2 godz. 40 min.
Kategoria:
religia
Tytuł oryginału:
Desperate Housewives of the Bible. O.T. Edition
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Vocatio
Data wydania:
2011-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2011-01-01
Liczba stron:
160
Czas czytania
2 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-7492-163-3
Tłumacz:
Monika Wilk
Średnia ocen

5,0 5,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Gotowe na wszystko B.C.1580 36 104

Oceny

Średnia ocen
5,0 / 10
9 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
576
299

Na półkach: , ,

Książka mnie rozczarowana. Autor próbował ująć historie kobiet starego Testamentu w nowoczesnej formie, jednak zrobił to nieudolnie.

Książka mnie rozczarowana. Autor próbował ująć historie kobiet starego Testamentu w nowoczesnej formie, jednak zrobił to nieudolnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
131
2

Na półkach:

Nie można nadmiernie rozwodzić się nad fabułą, bowiem mamy do czynienia z powierzchownym przedstawieniem faktów biblijnych, a sprawca tego dzieła ślizga się po powierzchni popadając w coraz większe otępienie i wywołując powyższe u czytelnika. Przede wszystkim za sprawą nie samej treści, a formy. Autor opowiada w pierwszej osobie, w efekcie uzyskujemy książkę dla dwuletniego dziecka. Poczytaj mi mamo. Każda postać opisana na kilku stronicach, okraszone cienką omastą i dennymi dialogami. Po tej wątpliwej przygodzie czuję uwstecznienie, a mój zasób słów drastycznie się ograniczył. W tym przypadku różnorodność (wielość postaci) nie nadaje kolorytu.

Nie można nadmiernie rozwodzić się nad fabułą, bowiem mamy do czynienia z powierzchownym przedstawieniem faktów biblijnych, a sprawca tego dzieła ślizga się po powierzchni popadając w coraz większe otępienie i wywołując powyższe u czytelnika. Przede wszystkim za sprawą nie samej treści, a formy. Autor opowiada w pierwszej osobie, w efekcie uzyskujemy książkę dla dwuletniego...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
529
159

Na półkach: , , ,

Gotowe na wszystko kobiety, te dobre i te złe, te okrutne i te podstępne, każda z nich ma ciekawą historię, która w Biblii została przytoczona aby nas czegoś nauczyć. Mimo iż uważa się, że kobiety nie miały w czasach przed Chrystusem żadnych praw i uważano je za człowieka drugiej kategorii to miały one w świecie mężczyzn do odegrania dość ważne role. To one powodowały, że mężczyzna zmieniał się na gorsze lub lepsze. To przez nie lub dzięki nim świat się zmieniał.To Bóg powierzył im misję lub zaplanował im życie w taki sposób aby przyszłe pokolenia wyniosły z ich poczynań jakąś naukę i zmieniły swoje zdanie o Bogu i ludziach. Chcesz spróbować się zmienić ? Chcesz poznać z innej strony chrześcijaństwo ? Chcesz aby twoje dziecko lepiej poznało co ważnego ma nam do przekazania Bóg w swoim Świętym Piśmie ? Jeżeli na chociaż jedno pytanie odpowiedziałeś tak to sięgnij po książkę Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu.

Większość ludzi uważa, że Biblia to stek bzdur wymyślony w zamierzchłych czasach przez jakiegoś "nawiedzonego" człowieka. Według mnie tak uważają ludzie, którzy jej nie rozumieją. Biblie czytają nawet osoby niewierzące, gdyż zawarte są w niej poza zasadami religijnymi również ważne zasady moralne i nauki, które każdy człowiek powinien znać i stosować. W zamierzchłych czasach nikt nie przejmował się tym, że mężczyzna zabija swojego sąsiada za najmniejszą błahostkę, o którą się pokłócili. Nie wiedzieli co to znaczy prawo i obowiązki. Kobiety w tym momencie miały najgorzej, ale były takie co dawały sobie radę.

Wiele tych opowieści zaczyna się tak samo. Młoda kobieta wychodzi za mąż za bogatego, dojrzałego mężczyznę... tego samego dnia co go poznaje. Rodzice dostają cenne podarki, a ona nowy dom. Po kilku latach rodzi mężowi naście dzieci i wtedy zaczynają się kłopoty. A to znudziły się mężem, a to Bóg postanowi, że zabije jej synów za ich błędy itp... itd... Dla każdego Bóg wybrał drogę, karał złych, wychwalał dobrych.

Najciekawsze w tej książce jest to, że autor przedstawiając poszczególne historie kobiet w osobnych rozdziałach pokazuje nam co sądzili o niej teologowie, co ona sama o sobie mówiła oraz przedstawia nam jakie nauki z tego powinniśmy wziąć. Momentami język tej książki jest zbyt młodzieżowy lecz dla młodszej ode mnie młodzieży może on spowodować, ze lepiej zrozumieją te przesłanie. Jeden moment rozbroił mnie a mianowicie -> Wybory Miss Izraela ;]

Przeczytajcie, bo uważam, że warto i zapraszam do dzielenia się swoim zdaniem na temat tej pozycji. A nie długo na blogu recenzja II części tych historii tym razem o kobietach Nowego Testamentu ;].

www.ksiazkimolaksiazkowegoxp.blogspot.com

Gotowe na wszystko kobiety, te dobre i te złe, te okrutne i te podstępne, każda z nich ma ciekawą historię, która w Biblii została przytoczona aby nas czegoś nauczyć. Mimo iż uważa się, że kobiety nie miały w czasach przed Chrystusem żadnych praw i uważano je za człowieka drugiej kategorii to miały one w świecie mężczyzn do odegrania dość ważne role. To one powodowały, że...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
1460
1408

Na półkach:

Po przeczytaniu tytułu w głowie od razu otwiera się szufladka z hasłem serial telewizyjny, nawet gdy się go nie ogląda i tak nie pozostaje całkowicie anonimowym hasłem. W końcu w dobie wszechwładnej informacji, chyba każdy zetknął się w jakiejś formie z historią pań z amerykańskiego przedmieść, ich życie to seria perypetii, gdzie zejścia śmiertelne i wypadki nie są niczym dziwnym. Więc gdy tak zatytułowana jest książka to skojarzenia nasuwają się same, jednak jak mogą się mieć do telewizyjnych bohaterek postacie ze Starego Testamentu? Dzieli je kilka tysiącleci, pochodzenie no i wszystko inne, łączy to, że są kobietami zatem jak to jest z przedstawicielkami płci pięknej w Biblii? Najczęściej postrzegane są z perspektywy religii no i oczywiście mężczyzny, u którego boku występują. Stwierdzenie, iż są bohaterkami drugoplanowymi jest krzywdzące, ale często właśnie tak są przytaczane ich dokonania - stanowią tło dla wielkich wydarzeń. A co gdyby spojrzeć na te symbole od innej strony? Takiej na miarę XXI w. czyli tak jakbyśmy czytali ich autoprezentacje? Niemożliwe? Podobno wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć i wierzyć, a te dwa pojęcia są im dobrze znane.

Podobno najlepiej zaczyna się od początku, czyli w przypadku książki "Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu" pierwsza opowieść dotyczy Ewy, znanej dobrze, to ona doprowadziła do wygnania pierwszych ludzi z raju ... To wie każdy czytelnik, ale ta sama prawda przekazana przez samą zainteresowaną brzmi o wiele ciekawiej.W końcu Eden jej oczyma to nie tylko rajski ogród, a miejsce gdzie żyła w luksusie, chociaż dopiero odczuła tego plusy po wypędzeniu z raju. To ona byłą pierwszą gotową na wszystko by ... zakosztować zakazanego owocu. Pragnienie bycia podziwianą nie jest niczym nowym, historia Abiszag udowadnia to doskonale, to jej było dane zostać ostatnią żoną króla Dawida, tak tego od Goliata. Jej drogą od domu rodzinnego do pałacu królewskiego można porównać do konkursu piękności, może jest pierwszą miss Izraela? Jak już jesteśmy przy pięknie to oczywiście nie można zapomnieć o Dalili, czy można nazwać ją femme fatale biblijnych czasów? Pomyślmy - piękna, umiała zdobyć to co chciała, mężczyźni się jej nie opierali - tak, zasługuje na ten tytuł. Jej autobiografia jest może różna od biblijnej czy filmowej wersji, ale każdy ma prawo do własnego zdania na swój temat. Te trzy bohaterki do dopiero początek plejady niezwykłych postaci, którym opisy w Starym Testamencie poświęcają czasem tylko parę słów, ale gdy tę samą historię przytacza się w formie autobiograficznej wypowiedzi, sylwetki nabierają kolorów, nie są jednowymiarowe, a ich perypetie dorównują, a czasem nawet, wyprzedzają współczesne odpowiedniczki. W ich życiorysach są chwalebne karty, jak i takie, z których nie można być dumnym, ale każda z nich jest na swój sposób niepowtarzalna.
No i oczywiście jest też opisana kobieta idealna ... z punktu widzenia mężczyzny, jej charakterystyka jest piękna, pełna doskonałości, tylko jakoś jej perfekcja wypada blado przy poprzedniczkach, może i nie dorównują wzorowi, ale jakie są ciekawe, a nawet dla niektórych mogą stać się inspiracją!!

Książka "Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu" nie ma na celu ścisłego trzymanie się kanonu, przedstawia raczej bohaterki biblijne z lekkim przymrużeniem oka, czasem wypełniając białe plamy w ich historiach. Dzięki takiemu ujęciu czytelnik dostaje fabułę lekką, ale opartą na tradycyjnych opowieściach, w której humor i niespotykana perspektywa sprawia, że lektura jest wciągająca.

Po przeczytaniu tytułu w głowie od razu otwiera się szufladka z hasłem serial telewizyjny, nawet gdy się go nie ogląda i tak nie pozostaje całkowicie anonimowym hasłem. W końcu w dobie wszechwładnej informacji, chyba każdy zetknął się w jakiejś formie z historią pań z amerykańskiego przedmieść, ich życie to seria perypetii, gdzie zejścia śmiertelne i wypadki nie są niczym...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
59
11

Na półkach:

Dosyć infantylna interpretacja historii kobiet że Starego Testamentu. Prawda biblijna jest w niej trochę naciągana. Nie porwała mnie ta książka.

Dosyć infantylna interpretacja historii kobiet że Starego Testamentu. Prawda biblijna jest w niej trochę naciągana. Nie porwała mnie ta książka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  14
 • Przeczytane
  10
 • Posiadam
  3
 • 2019
  1
 • Chcę mieć
  1
 • Teraz czytam
  1
 • Oficjalne Recenzje LC
  1
 • 2011
  1
 • Moje 52 książki (2011)
  1
 • Domowa biblioteczka
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Gotowe na wszystko. Kobiety Starego Testamentu


Podobne książki

Przeczytaj także