Architektura książki. Dla wydawców, redaktorów, poligrafów, grafików, autorów, księgoznawców i bibliofilów

Andrzej Tomaszewski Wydawnictwo: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego poradniki
Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego
edytorstwo typografia książka design redakcja korekta
poradniki
edytorstwo typografia książka design redakcja korekta

Książka bardzo techniczna, świetnie wprowadzająca w temat tworzenia książek wysokiej jakości. Bardzo praktyczne porady, zwraca uwagę na wiele aspektów tworzenia książki, zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym.

Książeczka niewielka, niepozorna, ale bardzo treściwa. Sama może stanowić wzór dobrze wydanej publikacji. Twarda oprawa, dobrej jakości papier, czytelność, materiał objaśniający - to zdecydowanie działa na korzyść książki, która wpierw nieco przeraziła mnie (bo nie jestem jeszcze znawczynią tematu) chłodną, techniczną grafiką na okładce. Z każdym kolejnym zdaniem zdobywała...

Niewielka, ładnie wydana publikacja na temat tworzenia książek. Nieco skrótowa, ale zawiera szeroki zakres tematów i konkretny materiał ilustracyjny. Dodatkowym plusem jest twarda oprawa i poręczny format.

• Typografia
  • Chcę w prezencie
  • Projektowanie graficzne
  • 366 książek w 366 dni (2016)
  • Projektowanie
  • Dyplomy/prace/artykuły/referaty