Ludy starożytnej Syberii

Jerzy Tulisow Wydawnictwo: New Media Concept Cykl: Mitologie świata (tom 25) popularnonaukowa
New Media Concept
mitologia starożytna Syberia
Mitologie świata (tom 25)
popularnonaukowa
mitologia starożytna Syberia

Przejrzysta treść, czasem nawet żartobliwie napisana. Osobiście spodobały mi się postacie takie jak: Sichiritia, Czcharurowie, Menkwa. Każde pochodzenie ludów jest zwięźle napisane, bez zbędnego owijania. Moi ulubieńcy: Chori Buriatów, Onochoj i Ellej, Bułagatów i Echirytów, Dachsurów. Mitologie jak zawsze są źródłem różnych inspiracji :)

Z mitologii i wierzeń ludów świata ludy syberyjskie należą do najmniej znanych polskiemu czytelnikowi.Książka ta zabiera w świat bezkresnych tajg syberyjskiej ziemi gdzie dalej rdzenni mieszkańcy uprawiają szamanizm i kultywują dawne wierzenia.Zdecydowanie polecam.

1984

Książka świetnie napisana
Można się z niej dużo dowiedzieć o samej Syberii, jaki i za czasów początkowych.
Tekst łatwy do zrozumienia, fotografie ciekawe.

• Chcę w prezencie
  • Chcę kupić