Starożytni Mongołowie

Jerzy Tulisow Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Cykl: Mitologie świata (tom 17) popularnonaukowa
2008-05-01
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
mitologia Mongołowie Mongolia
Mitologie świata (tom 17)
popularnonaukowa
mitologia Mongołowie Mongolia

To jest po prostu kompletna, choć skromnie przedstawiająca temat książka. Mitologia Mongołów została wyłożona w bardzo przystępny sposób. Zdecydowanie warto przeczytać w przypadku zainteresowania mitologiami i wierzeniami świata.

Lubię książki z tej serii, gdyż w przyjemny sposób możemy poznać kulturę i wierzenia starożytnych cywilizacji (a przynajmniej najważniejsze aspekty). Niestety ta pozycja niespecjalne mnie wciągnęła i zaciekawiła. Niemniej warto do niej zajrzeć by dowiedzieć się co nieco o innych kulturach ;)

Całkiem niezła praca. Obok Japonii - czołówka serii. Wielkość opracowania determinuje jego zawartość, więc autor musiał skracać, ale i tak poradził sobie dobrze. Warto zajrzeć, bo w stosunku do serii książka mniej schematyczna i przejrzyście napisana.

• Mitologie
  • Chcę w prezencie