Majowie

Boguchwała Tuszyńska Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. Cykl: Mitologie świata (tom 18) popularnonaukowa
2007-01-01
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
mitologia Majowie
Mitologie świata (tom 18)
popularnonaukowa
mitologia Majowie

Spoko pozycja dla młodych, nie wymagająca dosyć ogólna. Samo wydanie bardzo ładne i wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zmoknięcia. Świetnie nasycone kolory. Relatywnie tanie. Polecam dla dzieciaka do szkoły albo dla osób wstępnie zainteresowanych kulturą.

Kolejna przeczytana przeze mnie pozycja. Wszak dotyczy wierzeń i kultury Majów, tyleż samo ciekawego co i tajemniczego ludu indiańskiego, który zamieszkiwał tereny półwyspu Jukatan i regionu Chiapas w Meksyku. Majów, tak jak inne cywilizacje indiańskie do całkowitego upadku doprowadziła hiszpańska konkwista, ale zanim jeszcze przybyli tu Hiszpanie, nastąpił powolny upadek...

• Chcę w prezencie
  • Mitologie
  • Zainteresowania: Mitologie świata
  • Przygarnę
  • Literatura współczesna - po 45 r.
  • Legendy - mity
  • Studia/nauka