Grupa dyskusyjna Konkursy LubimyCzytać.pl

2276
Dyskusji
1091900
Czytelników
Kategoria
Należysz

A jaką sprawę ty byś wybrał? – wygraj książkę „Polowanie” i zestaw gadżetów od CBS Reality.

LubimyCzytać
utworzył 20.11.2019 o 13:33

A jaką sprawę ty byś wybrał? – wygraj książkę „Polowanie” i zestaw gadżetów od CBS Reality.

Kanał CBS Reality rusza z drugą, kryminalną serią – „DNA polskich zbrodni”. Jej gospodarzami są Joanna Opiat-Bojarska, jedna z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych (m. in. serii „Kryształowi”), oraz youtuber Marcin Myszka, twórca kanału Niediegetyczne i podcastu Kryminatorium. Prowadzący opowiedzą o dziesięciu najgłośniejszych zbrodniach popełnionych w Polsce w ostatnich latach i wraz z zaproszonymi ekspertami przybliżą widzom tajniki pracy śledczych i biegłych. W programie przedstawione zostaną między innymi sprawy: komendanta policji, który okazał się sprawcą zbrodni; pary nastolatków z Rakowisk, z zimną krwią mordującej rodziców chłopaka; 15-letniej dziewczyny z Krapkowic, zaginionej zaledwie kilkaset metrów od swojego domu czy małego Szymona z Będzina - chłopca, którego tożsamości policja nie mogła ustalić przez dwa lata.

Wyobraźcie sobie, że możecie nakręcić jeden odcinek w nowym programie CBS Reality. Jaką sprawę przedstawilibyście widzom i dlaczego?


Główna nagroda to zestaw:

 najnowsza książka współprowadzącej program Joanny Opiat-Bojarskiej - trzecia odsłona serii „Kryształowi” – „Kryształowi. Polowanie”
zabezpieczony szyfrem pendrive
zaślepka na kamerkę w laptopie


Pozostałe nagrody to 5 książek Joanny Opiat-Bojarskiej „Kryształowi. Polowanie”.

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 21 listopada - 4 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - stacja CBS. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

Lista wypowiedzi [40]

Sortuj:
1505
241
25.11.2019 11:19

Interesująca jest dla mnie sprawa tzw. mordercy gejów z Łodzi zwanego także mordercą z pikiety. Do 7 morderstw na homoseksualistach w różnym wieku doszło w latach 1988–1993, a ich morderca nie został zidentyfikowany, ani złapany do dziś. Policja miała różne poszlaki, jednak nie udało im się znaleźć podejrzanego, który w okrutny sposób zabijał, a następnie okradał swoje...

więcej

566
492
25.11.2019 15:38

Przedstawiłabym sprawę dotyczącą morderstwa niemowląt przez matki zaraz po porodzie. Co kieruje takimi kobietami? Dlaczego nie szukają pomocy? Czy nikt nie zauważył wcześniej, że ciężarna nie radzi sobie emocjonalnie ze swoim życiem? Czy każda morderczyni jest chora psychicznie?
Najbardziej bolą mnie właśnie zbrodnie na takich maleństwach. Noworodek jest przecież bezbronny...

więcej

116
63
25.11.2019 21:48

W CBS Reality przedstawiłabym sprawę mojej przyjaciółki.Blisko 10 lat trwa gehenna w Jej domu.Jej mąż jest nałogowym alkoholikiem.Znęca się psychicznie i fizycznie nad całą rodziną.Z tego powodu moja przyjaciółka złożyła wniosek do Sądu o rozwód-z winy męża oczywiście.Miałam tą niewątpliwą przyjemność być świadkiem na pierwszej sprawie rozwodowej.Wszyscy myśleliśmy,że...

więcej

937
184
26.11.2019 05:47

Stanowczo sprawa Wampira z Zagłębia. Moim zdaniem jeszcze do dziś ludzie mają wątpliwości, czy skazali właściwą osobę na śmierć. Rzekomym wampirem był Zdzisław M. Moim zdaniem warto byłoby przybliżyć sprawę większemu gronowi. Nie codziennie przecież słyszy się o seryjnych morderstwach na kobietach, i to jeszcze w Polsce. Przecież jedną z ofiar, okazała się być bratanica...

więcej

841
294
26.11.2019 10:52

Archiwum S - to swojego rodzaju zbiór tajemniczych opowieści ze Szczecińskich murów, niejednokrotnie przyprawiająca o gęsia skórkę. Sprawy wyjaśnione, czy zmyślone... wchodzą w skład legendy miejskiego zgiełku.
Znacie tą historię? Pewnego wieczoru, przy drinku, samotna kobieta poznaje pana. Iskrzy między nimi. Wieczór jednak nie kończy się sam na sam, pomimo licznych...

więcej

120
16
28.11.2019 10:13

Szczecinem targa fala brutalnych morderstw. Do pętli na Niebuszewie dojeżdżają wyłącznie puste tramwaje, a motorniczy ciągną losy o to, kto ma wziąć kursy do tych destynacji. W mieście grasuje seryjny morderca. Mroczne wyrafinowane scenariusze zabójstw mrożą krew w żyłach nawet najbardziej zagorzałym wielbicielom Stephena Kinga.

„W spokojne czwartkowe popołudnie Irena...

więcej

0
0
28.11.2019 15:50

W jednym ze śląskich miast,w lesie znaleziono zwłoki młodej kobiety. Ciało było oskalpowane ze skóry,a niektóre jego części mam tu na myśli ręce i nogi były oddzielone od tułowia i leżały kilka metrów dalej. W pierwotnym miejscu leżał tylko tułów z głową. A skóry zdjętej z ciała też nie odnaleziono na miejscu zbrodni. Przybyli na miejsce zabójstwa policjanci uważają, iż...

więcej

100
74
28.11.2019 20:33

Wybrałabym problem, który zdaje się z roku na rok narastać. To znaczy uzależnienie zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia od Internetu, oglądaniem bajem i graniem w różne gry.
Rodzice, zmęczeni po całym dniu pracy, pragnąc chwili spokoju, włączają dzieciom bajkę na laptopie, lub grę komputerową, by samemu móc zanurzyć się w świat internetowych fantazji, oglądając...

więcej

586
14
28.11.2019 22:42

Mój odcinek w nowym programie CBS Reality poświęciłbym biografii Andrew Cunanana. Wiele osób zna to nazwisko, a jeśli nie to na pewno każdy kojarzy jego ostatnią ofiarę Gianniego Versace. To jest iskra, która miałaby przyciągnąć widzów do obejrzenia mojego odcinka.

Tym odcinkiem chciałabym rozpocząć serie w ktorej głównie chciałabym uczulić społeczeństwo na uwaznosc wobec...

więcej

1
0
29.11.2019 21:38

Jest 12 listopad, 1998 rok, w telewizji leci 742 odcinek "Mody na Sukces", w radiu puszczają "Odchodząc" Ciechowskiego – ale Kasia woli swoją kasetę z Grateful Dead. Woli też ciszę, spokój i odosobnienie, bo to sprzyja refleksji, o której tego dnia cytatem Konfucjusza piszą w kalendarzu kuchennym. Jeszcze spotka się dzisiaj z jedynym na świecie, tajemniczym przyjacielem a...

więcej

Reklama
zgłoś błąd