Czy wychodzenie ze strefy komfortu ma sens? „Nic więcej” Karoliny Winiarskiej

LubimyCzytać
20.11.2020

„Nic więcej” jest drugą powieścią Karoliny Winiarskiej. O ile pierwsza książka autorki „Następnym razem” skupia się wokół niewykorzystanych okazji, to kolejna powieść Winiarskiej traktuje o czymś zupełnie innym. „Nic więcej” jest historią miłości, w której bohaterzy nie tylko wykorzystują wszystkie okazje, by się przekonać o sile uczucia, ale jednocześnie walczą, by się temu uczuciu oprzeć. Bo gdy wiedzie się bezpieczne, choć nie do końca spełnione życie, to czy warto stabilizację ryzykować dla nowej i niepewnej miłości?

Czy wychodzenie ze strefy komfortu ma sens? „Nic więcej” Karoliny Winiarskiej

Nic więcej Karolina Winiarska„Nic więcej” jest drugą powieścią Karoliny Winiarskiej. O ile, pierwsza książka autorki „Następnym razem” skupia się wokół niewykorzystanych okazji, to kolejna powieść Winiarskiej traktuje o czymś zupełnie innym. „Nic więcej” jest historią miłości, której bohaterowie nie tylko wykorzystują wszystkie okazje, by się przekonać o sile uczucia, ale jednocześnie walczą, by temu uczuciu się oprzeć. Bo gdy wiedzie się bezpieczne, choć nie do końca spełnione życie, to czy warto stabilizację ryzykować dla nowej i niepewnej miłości?

Reklama

Głównymi bohaterami powieści są Sylwia i Igor – osoby, które pozornie dzieli wszystko. Miłość jednak nie uznaje granic i wkrótce para doświadcza uczucia silnego i trudnego. Co sprawia, że miłość łącząca Igora i Sylwię nie słabnie? Są to zdecydowanie zmiany.

Sylwię poznajemy jako młodą kobietę zaraz po studiach. Wracając do rodzinnego miasta, Rzeszowa, konfrontuje się z trudnościami, które niesie za sobą dorosłość. Przemiana Sylwii jest ogromna – z zagubionej, nieco idealistycznie podchodzącej do życia dziewczyny, staje się silną i pewną siebie kobietą. Mimo że pozornie bohaterka opiera się przemianie, coś ją również do niej popycha. Kolejne wydarzenia zmuszają Sylwię do zmiany sposobu myślenia. Tajemnice rodzinne, które są katalizatorem zmian, sprawiają, że widzi i rozumie znacznie więcej. Nowa wiedza, którą zyskuje oraz własne, często bolesne doświadczenia, sprawiają, że Sylwia staje się mądrą i odważną osobą. Bez tego bagażu kobieta z pewnością nie miałaby odwagi, żeby zawalczyć o to, co staje się dla niej ważne. Czy zyska na tym? Odpowiedź można odnaleźć na kartach historii „Nic więcej”. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na sam finał powieści, ale i proces dojrzewania głównej bohaterki.

W środku wszyscy jesteśmy dokładnie tacy sami, mamy te same uczucia i pragnienia. Kolor skóry naprawdę na nic nie wpływa.

Reklama

Karolina Winiarska nie wrzuca jedynie głównej bohaterki w wir niespodziewanych wydarzeń. Igor, ukochany Sylwii, dla miłości ryzykuje wiele i również wcale tego nie chce. Jeśli Sylwia jest żywiołem i młodością, Igor jest statecznością i wygodą. To pięćdziesięcioletni rozwodnik, który w spokojnym życiu singla odnajduje się znakomicie. Pojawienie się Sylwii i uczucie do niej, zmusza go do wielu zmian i refleksji. Bo czy warto rezygnować ze spokoju na rzecz nieprzewidywalnych porywów serca? Igor jest równie niechętny do zmian co Sylwia, ale równie mocno, jak ona, oszołomiony siłą ich uczucia.

Czy zatem ryzyko się opłaca? Czy nowe sytuację więcej nam dają, czy może lepiej ich unikać? Do takich rozważań zmusza nas powieść „Nic więcej”. Jakie decyzje ostatecznie podejmują bohaterowie? Jaką decyzję w ich sytuacji podjąłby czytelnik? By odpowiedzieć sobie na te i wiele innych, ważnych pytań, zdecydowanie należy sięgnąć do drugiej książki Karolina Winiarskiej. „Nic więcej” to historia o miłości, ze wszystkimi możliwym jej konsekwencjami.

Miłość to siła, potężna moc. Nigdy nie przychodzi bez ważnego powodu. Zmienia świat i ludzi. Nawet jeśli miałby to być tylko twój mały świat.

Karolina Winiarska – Mama, żona i nauczycielka. Swoim debiutem literackim nie tylko spełnia marzenie o byciu pisarką, ale i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a chcieć to zwyczajnie móc. Podobnie jak bohaterowie jej książek, kocha podróże i to z nich czerpie pomysły na historie do swoich powieści.

Karolina Winiarska

Przeczytaj fragment książki Karoliny Winiarskiej pt, „Nic więcej”

Nic więcej Karolina Winiarska

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers.

Artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2838
4
20.11.2020 12:47

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd