Popularne wyszukiwania
Polecamy
Adam Janowski

4
6,9/10
Pisze książki: flora i fauna, hobby
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,9/10średnia ocena książek autora
18 przeczytało książki autora
20 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Najnowsze opinie o książkach autora
Mój pies championem Adam Janowski 
6,9

Książka ta zawiera wszystkie najważniejsze informacje na temat wystawiania psów rasowych w Polsce. Opisane są tutaj ogólne zasady wspólne dla wszystkich ras: jak najkorzystniej zaprezentować psa na ringu, jak przygotować psa do pokazu wraz z opisem, jak załatwić wszelkie formalności (dotyczące np zapisania psa na wystawę czy współpracy ze Związkiem Kynologicznym). Następnie, po opisaniu porad dotyczących pielegacji włosa, przygotowania szaty psa przed konkursem, wyczyszczenia zębów oraz skompletowania koniecznej wyprawki, na którą składa się: ringówka, torebka na smakołyki, butelka z wodą i miska dla psa, ew. transporter itd (niektórzy wystawcy rozstawiają swoje namioty, w których psy mają spokój, a własciciele robią ostatnie "poprawki"). Autor pisze o szczegółach wystawiania każdej grupy psów wd podziału FCI (z których to każda ma poświęcony jej rozdział) a robi to bardzo dokładnie, niczego nie pomijając (wymienione są nawet klasy wystawowe, na jakie dzieli się całą stawkę wystawianych psów konkretnej rasy- nie są one zupełnie takie same, gdyż np klasa użytkowa nie występuje u grupy IX i X, a u pozostałych grup także nie obejmuje każdej rasy). Podane są ogólne zalecenia dla właścicieli psów każdej z grup, krótkie uzasadnienie, na jakiej zasadzie akurat te rasy znajdują się w danej grupie, oraz rady, co robić, by psy każdej z omawianych kolejno grup, wypadły na ringu jak najkorzystniej. Jeżeli w jakiejś grupie jest rasa, potrzebująca specjalnej pielegnacji, to również znajdziemy w tych rozdziałach.
Kupiłam tę książkę, gdy zaczynałam wystawiać mojego pierwszego "wystawowego" psa- suczkę rasy staffordshire bullterrier. Przyznam, że wtedy raczej dość pobieżnie ją przejrzałam, a może, gdybym bardziej przyłożyła się do lektury, nasze osiągnięcia byłyby większe (championatu nie skończyłyśmy, zabrakło nam tej jednej, najważniejszej oceny i wniosku na championa z wystawy międzynarodowej lub klubowej).
Szczerze polecam wszystkim tym, którzy myślą o wystawianiu swojego pupila, lub już go wystawiają- przeczytanie tej lektury na pewno ułatwi nowicjuszom zrozumienie, jak działa "machina" wystawowa (opisane są np kryteria wyboru Zwycięzcy Rasy czy Best in Show- Zwycięzcy Wystawy),a i starzy bywalcy wystaw mogą się nauczyć czegoś nowego.
Osobny rozdział poświęcono popularnemu od jakiegoś czasu konkursowi "Młody Prezenter", gdzie dzieci i młodzież wystawiają psy- swoje lub znajomych (swoją drogą, udział w takich konkursach to doskonały trening przed zostaniem zawodowym handlerem- osobą, która wystawia psy profesjonalnie, a w krajach takich jak UK czy USA, nawet zawodowo).