Dlaczego jestem spirytystą?

Okładka książki Dlaczego jestem spirytystą? Georges Mélusson
Okładka książki Dlaczego jestem spirytystą?
Georges Mélusson Wydawnictwo: Rivail publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Pourquoi je suis spirite?
Rivail
2010-01-01
2010-01-01
978-83-62402-06-9
Konrad Jerzak vel Dobosz
spirytyzm okultyzm psychografia mediumizm umarły śmierć żałoba zaświaty niebo piekło medium duch dusza seans spirytystyczny bóg energia

Bardzo ciekawe książka, pokazująca jak z materialisty stał się spirytysta. Autor początkowo nie dopuszczał do siebie myśli o istnieniu duchów, do czas aż sam tego nie doświadczył. Książka zawiera dowody, które uzyskał, oraz jego przemyślenia dot. spirytyzmu. Ciekawa książka, polecam.

Georges Mélusson to znany w okresie międzywojennym francuski spirytysta. Z początku głęboko zainteresowany był publikacjami dotyczącymi magnetyzmu, nadal jednak pozostawał zatwardziałym materialistą, dla którego byty nazywane duchami były czystą fikcją. Do czasu, aż nie otrzymał niezwykle osobistych przekazów z zaświatów od... własnego ojca!

Mélusson w swojej niewielkiej książce zawarł informacje niezbędne dla osób, które dopiero stykają się z tematyką spirytyzmu i nadal trudno im uwierzyć w zjawiska mediumiczne. Sam długo był przeciwnikiem wszelkich tez związanych z zaświatami, więc doskonale wie jakie pytania stawia sceptyk i jak najlepiej jest mu na nie odpowiedzieć. W "Dlaczego jestem spirytystą?" porusza wszystkie aspekty spirytyzmu - eksperymenty, etykę i filozofię. Często odwołuje się do warstwy doświadczalnej (spotkania i zjawiska mediumiczne),ale traktuje temat całościowo, co nadaje walor lekturze.

Książka ta jest, niestety, nieco bagatelizowana i mało popularna - a szkoda, bo napisana prostym językiem, czyta się ją łatwo i można przyswoić i uporządkować wiele cennych informacji związanych ze spirytyzmem. Ponadto zawiera bardzo bogatą literaturę dotyczącą każdego elementu spirytyzmu, jaką do jego czasów opublikowano (również wymienia pisma krytycznie oceniające spirytyzm),dodatkowo opierając się na własnym doświadczeniu sugeruje od jakich publikacji rozpocząć studiowanie spirytyzmu i jakie dzieła będą właściwe dla osób rozeznanych w temacie, które mógły by go pogłębić.

Mélusson w swojej niewielkiej...

• Do wstępnego wglądu | Niekoniecznie do zdobycia
  • Spirytyzm

Dodaj cytat z książki Dlaczego jestem spirytystą?