Najnowsze artykuły
Artykuły
Świąteczny prezentownik, czyli pomysł na prezent. Literatura młodzieżowa i dziecięcaLubimyCzytać1Artykuły
Rozwiń dziecięcą wyobraźnię dzięki mocy opowiadania historii. Poznaj aplikację ReadmioLubimyCzytać2Artykuły
6 książek, które sprawią, że pokochasz historięKonrad Wrzesiński15Artykuły
Nie żyje Paweł Huelle. Autor „Weisera Dawidka” zmarł w wieku 66 latEwa Cieślik15
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jacek W. Kamiński

2
7,8/10
Absolwent filologii polskiej na WSP Kielce. Posiada również wykształcenie ekonomiczne. Miłośnik historii i numizmatyki. Weteran Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Batalion Tomaszów". Specjalista wdrażania prostego języka w instytucjach oraz współtwórca stron internetowych i autor licznych artykułów o tematyce numizmatycznej.
7,8/10średnia ocena książek autora
9 przeczytało książki autora
5 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2015
Vademecum przechowywania i katalogowania monet
Jacek W. Kamiński, Bartosz Błądek
8,2 z 5 ocen
9 czytelników 4 opinie
2015

2011
Vademecum Czyszczenia i Konserwacji Monet
Jacek W. Kamiński, Bartosz Błądek
7,4 z 7 ocen
10 czytelników 5 opinii
2011
Najnowsze opinie o książkach autora
Vademecum Czyszczenia i Konserwacji Monet Jacek W. Kamiński 
7,4

Bardziej broszura niż książka. Mimo, że vademecum powinno zawierać tylko niezbędne elementy, po lekturze tej pozycji czytelnik pozostaje z pewnym niedosytem informacji w kwestiach podstawowych. Nie jest to naukowe opracowanie dot. konserwacji przedmiotów z metalu. Książka ta jest jedynie zbiorem ogólników przedstawionych przez doświadczonych amatorów początkującym amatorom. Wielka szkoda, nie tego szukałem.
Vademecum przechowywania i katalogowania monet Jacek W. Kamiński 
8,2

Pozycja jest niejako kontynuacją i rozwinięciem tematów poruszonych w "Vademecum czyszczenia i konserwacji monet". Ogólnikowa forma wciąż jest jednak zmorą autorów. W powyższej publikacji brakuje konkretnych przykładów, konkretnych kolekcji i sposobu w jaki ich właściciele podchodzą do tematu katalogowania i przechowywania. Zamiast tego mamy wyliczankę dostępnych na rynku akcesoriów. Część dot. katalogowania również została "wypunktowana", bez zarysu jakiegokolwiek przykładu całości. Liczyłem na to, że autorzy potraktują temat również bardziej anegdotycznie. Istnieją na świecie zbiory numizmatów liczące sobie kilkadziesiąt, a czasem i kilkaset lat. Historia ich przechowywania, katalogowania i związanych z tym konsekwencji np. dla stanu zachowania byłaby dużo bardziej pouczająca niż najdokładniejszy nawet opis kartonowo-foliowych "holderów" obecnych na rynku od zaledwie kilkunastu lat.