Najnowsze artykuły
- Artykuły„Psychoza”, „Lśnienie”, „Zagłada domu Usherów”, czyli różne oblicza motywu szaleństwa w literaturzeMarcin Waincetel17
- ArtykułyCzytamy w weekend – Światowy Dzień Zwierząt 2024LubimyCzytać400
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński36
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać7
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Michelle Madsen
14
6,2/10
Pisze książki: fantasy, science fiction, komiksy
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,2/10średnia ocena książek autora
131 przeczytało książki autora
53 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Lady Killer - 2
Joëlle Jones, Michelle Madsen
Cykl: Lady Killer (tom 2)
6,8 z 37 ocen
54 czytelników 5 opinii
2019
Batman: Gotham After Midnight #6
Steve Niles, Michelle Madsen
5,7 z 3 ocen
4 czytelników 0 opinii
2008
Najnowsze opinie o książkach autora
Star Wars: Najlepsze Opowieści Kevin Rubio
7,0
W komiksie jest 9 historii, nierównych poziomem, ja przyznaję ocenę ogólną głównie za opowiadania 2,5,6 (szczególnie to ostatnie podnosi wartość tego tomu). Po kolei:
1) Apokalipsa na Endorze: weteran bitwy o Endor opowiada jak Ewoki doprowadzały ich do szaleństwa i tłumaczy się przed młodym słuchaczem, dlaczego można było z nimi przegrać [5/10].
2) Cienie i światło: realia tej historii czerpią z okolic Trylogii Bane'a (a właściwie z zarysowanych w tym cyklu wcześniejszych czasów). Mamy tutaj misję na Korribanie, Dartha Revana (holokronowy nauczyciel Bane'a),Akademię Sithów (istniała przed Lordem Kaanem?),pogorzelisko po wojnie Exara Kunna. W tym tle rozgrywa się historia zakazanej miłości dwójki Jedi, ilustrująca dlaczego celibat jest dla nich tak ważny (najbardziej znanym przykładem złamania tej reguły jest m. in. Anakin). Dla miłośników Trylogii Bane'a (i okolic) z pewnością ciekawe będą ilustracje planety Sithów [7/10].
3) Żołnierz: historia chłopaka z pustynnej planety, który chciał lepszego życia i został szturmowcem, a jego smutna historia doprowadziła go do spotkania z Leią Organą i to w momencie znanym z ujęć Nowej Nadziei. Głównym atutem tej historii jest oddanie klimatu i poczucia beznadziei w życiu szturmowca [6/10].
4) Hoth: mimo najszczerszych chęci, nie rozumiem o co tu chodziło:) Kończy się szybciej niż zaczyna:) [0/10]
5) Rozbitkowie: historia szturmowca i rebelianta, którzy spotykają się na Endorze, kilkanaście miesięcy po Bitwie o Endor. Żaden z nich nie wie jak skończył się konflikt, dowódcy o nich zapomnieli, a ludzka natura zwycięża nad wrogością. Dowiadujemy się też jakie inne drapieżniki oprócz Ewoków zamieszkują Endor [8/10].
*6) Narodziny gwiazdy śmierci: na pierwszej stronie wśród pojazdów kosmicznych wita nas... USS Enterprise NCC 1701... Od razu wiadomo, że będzie komedia. I to jaka... Imperator targujący się o barierki przy przepastnych szybach czy Vader parzący kawę dla wazeliniarza Tarkina to tylko czubek góry lodowej [10/10].
7) Niewidziani, niesłyszani: pierwsza czystka Jedi na Katarrze, ok. 4000 lat przed bitwą o Yavin dokonana przez Dartha Nihilusa. Z całej planety ocalała tylko jedna kobieta, Visas Marr, którą Nihilus przyjął na uczennicę (stąd motyw "otwarcia jej oczu", jednak później Visas przeszła na jasną stronę). Niestety nie czytałem żadnych książek o tym okresie, mam więc motywację, żeby uzupełnić wiedzę. Szkoda, że tej historii nie napisano w sposób, który byłby czytelny dla osób bez szerszej wiedzy o dziejach Starej Republiki [5/10]...
8) Raczej ciemność widoma: Hrabia Dooku likwiduje Jedi. Pułapka na padawankę Obs i jej mistrza Lunisa. Przeciwnicy uzbrojeni w materiał cortosis, wprowadzony w Trylogii Thrawna, odporny na cięcia mieczem świetlnym [5/10]
9) Incydent na stacji Horn: na zapomnianej stacji Horn ląduje górnik z uszkodzonym statkiem... Podczas bójki w barze wykazuje się nadludzko szybkim refleksem... Czy już wiecie kim jest?;) [7/10]
Lady Killer - 2 Joëlle Jones
6,8
Poprzedni tom przedstawił dosyć ograny motyw w dosyć zgrabny sposób. Jednakże po drugim tomie można już oczekiwać czegoś więcej. Czy wprowadzone tu zostają jakieś nowe elementy do świata przedstawionego?
Josie rozpoczyna pracę na własny rachunek. Jednakże poznany w poprzednim tomie starszy pan Irving proponuje jej współpracę. Początkowo wszystko idzie jak po maśle, ale okazuje się, że wspólne działanie jest dosyć kłopotliwe.
Tom ten stanowi pewną powtórkę z rozrywki w stosunku do poprzedniego tomu. Znowu największe wrażenie robi kontrast pomiędzy niewinnym życiem codziennym, a brutalną pracą głównej bohaterki. Po raz kolejny też dochodzi do konfliktu między nią, a jej kolegami po fachu. Z kolei Irving trochę za bardzo przypominał mi Pecka z poprzedniego tomu. Bardzo obiecujący był wątek kolejnej profesjonalnej organizacji, która chciała zatrudnić bohaterkę, ale motyw ten zostaje zbyt szybko porzucony.
Podobało mi się jednak, że w tym tomie trochę bardziej mieszają się obie sfery życia bohaterki. Jej praca zabójczyni zaczyna mieć wpływ na jej codzienne życie. Można dowiedzieć się o problemach jej męża, któremu Irving bardzo chętnie chce pomóc. Tak jak przewidywałem większą rolę odgrywa tu teściowa bohaterki, która wyjawia pewne tajemnice ze swojej przeszłości. Trzeba też pochwalić scenarzystkę za odwagę we wprowadzeniu poważnych konsekwencji obecnych zdarzeń. Szkoda jednak, że na razie seria kończy się na drugim tomie i nie wiadomo czy wątki jeszcze zostaną rozwinięte. Przy okazji też nareszcie zostaje uchylony chociaż rąbek tajemnicy dotyczący dawnych dziejów protagonistki – szkoda, że ogranicza się on jedynie do bardzo gorzkiej sceny z dzieciństwa.
Podobnie jak ostatnio, tutaj też największą siłą tomu są sceny przemocy. Jest bardzo dynamicznie i krwawo. Rysunki świetnie podkreślają umiejętności bohaterki i rysowniczka nie obawia się tu bardzo drastycznych scen.
Tym razem dodatki są uboższe w stosunku do tego co oferował poprzedni tom. Pojawia się już typowe szkice. Jedynymi ciekawostkami jest pełna wersja witrażu z jednej ze scen, a także... zabawa w wycinankowe przymierzanie z Josie w roli modelki.
Drugi tom pokazuje, że scenarzystka nie bardzo potrafi w interesujący sposób rozwinąć oklepanego motywu. Jest parę efektownych scen przemocy, ale ogólnie szybko zapomina się po lekturze. Szkoda, że sam tom tam otwarte zakończenie, kiedy jeszcze do tej pory nie zapowiedziano jakiejkolwiek kontynuacji.