Najnowsze artykuły
Artykuły
Kalendarz wydarzeń literackich: październik 2023Konrad Wrzesiński2Artykuły
Międzynarodowy Dzień Tłumacza – 7 ciekawostek o tłumaczach i tłumaczeniachAnna Sierant89Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać297Artykuły
Uwaga konkurs! Weź udział i wygraj książki z cyklu „Pięć królestw“ Brandona Mulla!LubimyCzytać18
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Michelle Madsen

14
6,0/10
Pisze książki: fantasy, science fiction, komiksy
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,0/10średnia ocena książek autora
102 przeczytało książki autora
30 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2023

2021

2019

2019
Lady Killer - 2
Joëlle Jones, Michelle Madsen
Cykl: Lady Killer (tom 2)
6,8 z 32 ocen
46 czytelników 5 opinii
2019

2016

2009

2009

2009

2009

2008

2008

2008
Batman: Gotham After Midnight #6
Steve Niles, Michelle Madsen
5,7 z 3 ocen
4 czytelników 0 opinii
2008

2008

2008
Najnowsze opinie o książkach autora
Star Wars: Najlepsze Opowieści Kevin Rubio 
7,0

W komiksie jest 9 historii, nierównych poziomem, ja przyznaję ocenę ogólną głównie za opowiadania 2,5,6 (szczególnie to ostatnie podnosi wartość tego tomu). Po kolei:
1) Apokalipsa na Endorze: weteran bitwy o Endor opowiada jak Ewoki doprowadzały ich do szaleństwa i tłumaczy się przed młodym słuchaczem, dlaczego można było z nimi przegrać [5/10].
2) Cienie i światło: realia tej historii czerpią z okolic Trylogii Bane'a (a właściwie z zarysowanych w tym cyklu wcześniejszych czasów). Mamy tutaj misję na Korribanie, Dartha Revana (holokronowy nauczyciel Bane'a),Akademię Sithów (istniała przed Lordem Kaanem?),pogorzelisko po wojnie Exara Kunna. W tym tle rozgrywa się historia zakazanej miłości dwójki Jedi, ilustrująca dlaczego celibat jest dla nich tak ważny (najbardziej znanym przykładem złamania tej reguły jest m. in. Anakin). Dla miłośników Trylogii Bane'a (i okolic) z pewnością ciekawe będą ilustracje planety Sithów [7/10].
3) Żołnierz: historia chłopaka z pustynnej planety, który chciał lepszego życia i został szturmowcem, a jego smutna historia doprowadziła go do spotkania z Leią Organą i to w momencie znanym z ujęć Nowej Nadziei. Głównym atutem tej historii jest oddanie klimatu i poczucia beznadziei w życiu szturmowca [6/10].
4) Hoth: mimo najszczerszych chęci, nie rozumiem o co tu chodziło:) Kończy się szybciej niż zaczyna:) [0/10]
5) Rozbitkowie: historia szturmowca i rebelianta, którzy spotykają się na Endorze, kilkanaście miesięcy po Bitwie o Endor. Żaden z nich nie wie jak skończył się konflikt, dowódcy o nich zapomnieli, a ludzka natura zwycięża nad wrogością. Dowiadujemy się też jakie inne drapieżniki oprócz Ewoków zamieszkują Endor [8/10].
*6) Narodziny gwiazdy śmierci: na pierwszej stronie wśród pojazdów kosmicznych wita nas... USS Enterprise NCC 1701... Od razu wiadomo, że będzie komedia. I to jaka... Imperator targujący się o barierki przy przepastnych szybach czy Vader parzący kawę dla wazeliniarza Tarkina to tylko czubek góry lodowej [10/10].
7) Niewidziani, niesłyszani: pierwsza czystka Jedi na Katarrze, ok. 4000 lat przed bitwą o Yavin dokonana przez Dartha Nihilusa. Z całej planety ocalała tylko jedna kobieta, Visas Marr, którą Nihilus przyjął na uczennicę (stąd motyw "otwarcia jej oczu", jednak później Visas przeszła na jasną stronę). Niestety nie czytałem żadnych książek o tym okresie, mam więc motywację, żeby uzupełnić wiedzę. Szkoda, że tej historii nie napisano w sposób, który byłby czytelny dla osób bez szerszej wiedzy o dziejach Starej Republiki [5/10]...
8) Raczej ciemność widoma: Hrabia Dooku likwiduje Jedi. Pułapka na padawankę Obs i jej mistrza Lunisa. Przeciwnicy uzbrojeni w materiał cortosis, wprowadzony w Trylogii Thrawna, odporny na cięcia mieczem świetlnym [5/10]
9) Incydent na stacji Horn: na zapomnianej stacji Horn ląduje górnik z uszkodzonym statkiem... Podczas bójki w barze wykazuje się nadludzko szybkim refleksem... Czy już wiecie kim jest?;) [7/10]
Uncanny X-Force - Tom 4 - Ostateczna egzekucja Justin Ponsor 
7,0

5/10 – PRZECIĘTNY
Scenariusz – 5/10
Po beznadziejnym trzecim tomie bałem się, że seria „Uncanny X-Force” nie zdoła wydźwignąć się do chociażby przyzwoitego poziomu. Scenarzysta wyciągnął jednak wnioski z kompletnie nieudanych eksperymentów i postanowił powrócić do sprawdzonych już najprostszych rozwiązań. Ostatnia odsłona runu Remendera to komiks oparty głównie na dynamicznej akcji oraz kilku mniej lub bardziej ciekawych twistach. Jak przystało na finalny tom, rozwiązuje on wszystkie najważniejsze wątki, które przewijały się w poprzednich częściach. Inna sprawa, że droga prowadząca do tychże rozstrzygnięć często jest nazbyt kręta i niepotrzebnie pokomplikowana. Zwroty akcji piętrzą się w nienaturalny sposób, przez co intryga przeciągnięta jest do granic możliwości. Głównym tematem „Ostatecznej egzekucji” jest walka X-Force oraz Bractwa Złych Mutantów o duszę Evana, czyli młodego klona Apocalypse’a. Nie obyło się jednak również bez podróży w czasie, gorących romansów, motywu zemsty oraz niezwykle skomplikowanych relacji rodzinnych. Niektóre z tych wątków sprawdzają się lepiej, a niektóre gorzej, ogólne wrażenie pozostaje jednak całkiem pozytywne. Aha, na samym końcu znajdują się dwie dodatkowe historyjki – pierwsza to całkiem przyzwoita opowieść o zmiennej naturze Wolverine’a, druga natomiast to średnio zabawny epizod o Deadpoolu, wampirach i zabójczych pierdach najemnika z nawijką.
Ilustracje – 7/10
Każdy z pięciu rysowników zatrudnionych przy tym komiksie zrobił na mnie przynajmniej dobre wrażenie. Najwięcej kadrów narysował Phil Noto i to jego prace są głównym punktem odniesienia jeśli chodzi o ostateczną ocenę warstwy graficznej, a trzeba podkreślić, że wyrazista, klasyczna kreska Amerykanina prezentuje się bardzo solidnie.
Wydanie i dodatki – 7/10
Atrakcyjne wydanie (ponad 250 stron na kredowym papierze i w twardej oprawie),ale bonusów niestety niewiele.
Podsumowanie
Finał serii X-Force to powrót do rozrywkowej konwencji drużynowego superhero opartego na bezkompromisowej, dynamicznej akcji. Bez wzniosłych treści, ale również bez potężnych rozczarowań. „Ostateczna egzekucja” porusza sporą liczbę wątków i jak to zwykle bywa nie wszystkie z nich są udane. Na plus tragizm relacji Wolverine’a z Dakenem, motyw zemsty Nightcrawlera, a także przypominająca fabułę „Raportu mniejszości” akcja w przyszłości. Na minus przeciągające intrygę pretensjonalne twisty, liczne romanse Psylocke, oraz irytujące zmartwychwstania. Ostatecznie moje wrażenia, to takie klasyczne pół na pół.
***
ZAWARTOŚĆ
Uncanny X-Force vol. 1 #25-35 (lipiec 2012 – luty 2013)
Wolverine: Dangerous Games vol.1 #1 (sierpień 2008)
Deadpool vol.2 #1000 (październik 2010)
SCENARIUSZ
Rick Remender
ILUSTRACJE
Szkic: Mike McKone, Phil Noto, Julian Totino Tedesco, David Williams, Jerome Opeña
Tusz: Mike McKone, Phil Noto, Julian Totino Tedesco, John Lucas, David Williams, Jerome Opeña
Kolor: Dean White, Justin Ponsor, Frank Martin jr., Rachelle Rosenberg, Michelle Madsen, Edgard Delgado
DODATKI
Okładki wydań zeszytowych.
„W poprzednim tomie”, czyli krótki opis dotychczasowych wydarzeń.
Galeria okładek alternatywnych, składająca się „aż” z trzech grafik.
Dwie strony z ilustracjami Phila Noto z komiksu w wersji bez kolorów.
WYDANIE
Wydawca: Mucha Comics
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Cykl: -
Seria: Uncanny X-Force
Data wydania: 6 maj 2019
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Format: 180 x 275 mm
Liczba stron: 264
Okładka: Twarda
Papier: Kredowy
Druk: Kolor
ISBN-13: 9788365938404
Cena okładkowa: 99,00 zł