Najnowsze artykuły
- Artykuły„W drodze do Nawii“ – przeczytaj fragment książki i rozmowę z autorką, Magdaleną WaląLubimyCzytać1
- ArtykułyJesienne Targi Książki – bezpłatne wydarzenie dla czytelników już od 20 do 22 września w WarszawieLubimyCzytać4
- ArtykułyPoziom czytelnictwa w Polsce: jak wypadamy na tle Europy? Jedna rzecz nas wyróżniaAnna Sierant68
- ArtykułyCzytelnicza rewolucja, czyli jak „Szkoła Szpiegów“ zastawiła pułapkę na dzieciakiLubimyCzytać2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Maciej Dymkowski
5
6,1/10
Pisze książki: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Prof. Maciej Dymkowski – zajmuje się psychologią historyczną oraz psychologią społeczną. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce psychologicznych uwarunkowań poznania historycznego oraz przydatności wiedzy psychologicznej w interpretacjach historycznych, jak również na meta-teoretycznych zagadnieniach eksperymentalnej psychologii społecznej, zwłaszcza uniwersalności jej teorii. Autor ponad siedemdziesięciu publikacji naukowych oraz wielu popularno-naukowych i publicystycznych. Na wrocławskim wydziale Uniwersytetu SWPS prowadzi zajęcia podejmujące problematykę uniwersalności teorii psychologii społecznej.
6,1/10średnia ocena książek autora
7 przeczytało książki autora
28 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Z zagadanień psychologii historycznej. Interpretacje historyczne w oczach psychologa
Aleksandra Porada, Maciej Dymkowski
7,0 z 1 ocen
8 czytelników 0 opinii
2016
Między psychologią a historią. O roli złudzeń w dziejach
Maciej Dymkowski
0,0 z ocen
6 czytelników 0 opinii
2000
Najnowsze opinie o książkach autora
Szkice psychologa o historii Maciej Dymkowski
3,3
Książka fatalna. Przyznam, że to jedyna książka z mojej kolekcji, którą po prostu wyrzuciłem na śmietnik krótko po zakupie, a to jedyny taki przypadek. Dlaczego? Nie dowiedziałem się z niej niczego nowego - jakbym czytał GW lub Politykę. Śmiałe tezy autora (np endeckość PiS i Jarosława Kaczyńskiego) prawie nigdzie nie poparte faktami lub argumentami. Mamy wierzyć "na słowo" i koniec. Psychologii w tym czymś niewiele, historia jakaś taka z okresu "błędów i wypaczeń".
Szkoda pieniędzy, szkoda czasu.
Szkice psychologa o historii Maciej Dymkowski
3,3
Są to szkice pisane na przestrzeni kilkunastu lat, pisane do czasopism o zróżnicowanej tematyce, do zróżnicowanych odbiorców, ich poziom jest więc nierówny (stąd ocena).
Co do samej historii, to autor pisze po trochu o każdej epoce i widać, że często jego wiedza ma wątłe podstawy. Trochę boli, gdy autor pisze o Rzeczypospolitej w XVI-XVIII wieku wyłącznie, jako o państwu chylącym się ku upadkowi. Wizja dziejów wprost z podręczników sprzed kilku dekad.