Najnowsze artykuły
- ArtykułyReese Witherspoon i Harlan Coben piszą wspólną powieść. Premiera thrillera już w przyszłym rokuKonrad Wrzesiński1
- Artykuły„Smok Diplodok” już w kinach, czyli komiksowi bohaterowie na wielkich ekranachLubimyCzytać1
- ArtykułyAkcja recenzencka! Zgarnij egzemplarz powieści „W cieniu Annapurny” Michała ŁuczyńskiegoLubimyCzytać1
- ArtykułyBaśnie grozy – rozmawiamy z Grahamem MastertonemBartek Czartoryski1
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Yalda T. Uhls
1
6,8/10
Pisze książki: poradniki dla rodziców
Najpopularniejsza książka
Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym
6,8 z 15 ocen
39 czytelników 8 opinii
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
6,8/10średnia ocena książek autora
17 przeczytało książki autora
20 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym
Yalda T. Uhls
6,8 z 15 ocen
39 czytelników 8 opinii
2016
Najnowsze opinie o książkach autora
Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym Yalda T. Uhls
6,8
Internet zajmuje coraz więcej czasu nie tylko dorosłym osobom, ale przede wszystkim dzieciom, które od najmłodszych lat mają styczność ze sprzętami, a niektóre posiadają tablety, czy komputery na własny użytek.
,,Cyfrowi rodzice" to książka, po której, według opisu, spodziewałam się dowiedzieć czegoś o nowych technologiach. Ucieszyłam się, że ten poradnik nie jest aż tak obszerny, bowiem zdawałam sobie sprawę z tego, że po pewnym czasie pisanie wciąż w kółko o tym samym może czytelnika znużyć. Z wielkim zaciekawieniem zabrałam się do jej lektury.
W tym momencie pojawił się już pierwszy zgrzyt. Język, być może tylko moim zdaniem, jest strasznie sztywny, toporny, bardzo ciężko przebrnąć w krótkim czasie przez tę książkę. Jako ciekawostkę dodam, że treści jest tutaj 215 stron, a bibliografii 40. Nic więc dziwnego, że co chwilę trafiamy na jakieś przypisy i dane, które może miały ukazać jakieś zjawisko, ale niestety sprawiają, że szybko się nużyłam.
Najciekawszym elementem publikacji były szare ramki z krótkimi podsumowaniami i podsumowania całych rozdziałów, gdzie w skrócie można było przeczytać najważniejsze informacje. Widząc tytuł ,,Cyfrowi rodzice", byłam pewna, że autorka skupi się przede wszystkim na Internecie i działaniach z nich związanych. Tymczasem, możemy poczytać o wpływie książek, gier wideo, wysyłania SMS-ów, kontach na portalach społecznościowych, oglądaniu programów telewizyjnych. Jest tu tak naprawdę sporo dziedzin, jednak nie wszystkie są specjalnie zajmujące, czemu nie pomaga sztywny styl, o czym wspomniałam już wcześniej.
,,Cyfrowi rodzice" to książka, która tak naprawdę mnie zmęczyła i zniechęciła. Lubię przeczytać jakiś ciekawy poradnik, ale ten okazał się dla mnie zbyt nudny i naładowany mnóstwem danych. Nie jestem w żadnym stopniu usatysfakcjonowana lekturą i jeśli miałabym wybrać ulubiony rozdział to byłby to ten o zakładaniu kont na portalach społecznościowych.
Moja ocena: 2/6
Cyfrowi rodzice. Dzieci w sieci – jak być czujnym, a nie przeczulonym Yalda T. Uhls
6,8
Książka podzielona jest na trzy zasadnicze części:
I - Podstawy
II - Media społecznościowe
III - Nauka
Z części pierwszej dowiemy się z całą pewnością jak funkcjonuje współczesne rodzicielstwo wobec globalnego napływu wszelakich treści i nowinek cyfrowych. Jak nadążyć zA wszechogarniającym życie "netem". Wreszcie jaki wpływa na funkcjonowanie mózgu mają media względem dzieci na poszczególnych etapach ich rozwoju emocjonalnego, społecznego i osobowościowego.
Część druga to przede wszystkim charakterystyka i bliższe przyjrzenie się różnym społecznościom online. Mamy tu wobec tego swoiste porównanie świata rzeczywistego i sieciowego. Mamy również opis potrzeb, korzyści i zagrożeń wynikających z aktywności w aplikacjach typu Instagram, Facebook, Twitter, Snapchat, YT, itp.
Ostatnia odsłona książki traktuje o wpływie całego cyfrowego świata na zdolność uczenia się, czytania i pisania. Autorka "mówi" tutaj o wielozadaniowości, podzielności uwagi i umiejętnościach zapamiętywania. Przedstawia mity i fakty z tym związane. Udziela odpowiedzi także na pytania związane z grami wideo, czy internetowymi. Spostrzeżenia są dosyć ciekawe i nieoczywiste - jakby się mogło wydawać.
Bardzo przydatnym zabiegiem zastosowanym po każdym rozdziale są podsumowania najważniejszych treści. Pozwala to na systematyzację danego zagadnienia.
Mimo, że jest to podręcznik, to dzięki temu, że treść jest zróżnicowana poprzez przykłady, porady, statystyki, rysunki itp., czyta się ją z wielkim zainteresowaniem.
Uważam, że "Cyfrowi rodzice" to lektura obowiązkowa dla rodziców i osób pracujących z tzw. e-dziećmi.