Popularne wyszukiwania
Polecamy
Jarosław Tuczko

4
7,6/10
Pisze książki: biznes, finanse, poradniki
Ten autor nie ma jeszcze opisu. Jeżeli chcesz wysłać nam informacje o autorze - napisz na: admin@lubimyczytac.pl
7,6/10średnia ocena książek autora
18 przeczytało książki autora
139 chce przeczytać książki autora
1fan autora
Zostań fanem autora
Sprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma

2018
Lekcje o życiu. Człowiek sukcesu radzi i podpowiada
Jarosław Tuczko
0,0 z ocen
3 czytelników 0 opinii
2018

2013
Zrozumieć finanse. Inteligencja finansowa w zarządzaniu portfelem prywatnym i biznesem
Jarosław Tuczko
7,3 z 6 ocen
86 czytelników 2 opinie
2013
Najnowsze opinie o książkach autora
Rachunkowość można zrozumieć Jarosław Tuczko 
8,0

Książka świetna. Dzięki niej zrozumiałam podstawy księgowania kont. Książka jest napisana przejrzyście, a dialogi bohaterów bardzo dużo pomagają w zrozumieniu materiału jak i również umilają lekturę. Oczywiście, jeśli to książka polecana tylko tym, którzy chcą się nauczyć podstaw, potem należy sięgnąć po jeszcze inną lekturę w tej dziedzinie, by umieć i wiedzieć więcej.
Zrozumieć finanse. Inteligencja finansowa w zarządzaniu portfelem prywatnym i biznesem Jarosław Tuczko 
7,3

Według autora "kobiety są genetycznie bardziej nastawione na konsumpcję niż gromadzenie". Ja tam lubię gromadzić w biblioteczce książki obrzydliwych seksitów i dawać im 1 gwiazdkę. Nie wiem, jak w XXI taki wysr... przepraszam, taka niepoważna publikacja mogła zostać wydana przez wydawnictwo uważające się za naukowe.
Przytoczę fragment, s. 95:
"Zdefiniowanie modelu biznesowego i jego zrozumienie porównać można do definicji idealnej żony. To, że idealna żona powinna być ładna, szczupła,
inteligentna i mądra, to ciągle za mało, aby odpowiedzieć na pytanie, czy związek z taką kobietą będzie szczęśliwy. Ci z życiowym doświadczeniem stwierdzą, że żadna z powyższych cech nie gwarantuje szczęśliwego związku. Ale ci sami zapytani: "co go gwarantuje?", nie potrafią przytoczyć jasnych i klarownych cech szczęśliwego związku. Ale nam nie zależy na związku z ładną i inteligentną kobietą, zależy nam na szczęśliwym związku. Z modelem biznesowym jest podobnie. Nie wystarczy powiedzieć, czy firma ma wysoką sprzedaż (jest ładna) i ma duże zyski (jest mądra). Chcemy budować dobrą firmę, ale o tym, czy firma jest dobra, czy nie, decydują subtelności, które niezwykle trudno jest zdefiniować lub ubrać w odpowiednią formułkę. Zrozumienie modelu biznesowego jest na szczęście prostsze od zrozumienia kobiet. Prostsze, bo w ogóle możliwe, co nie oznacza, że łatwe. Zrozumienie to wychwycenie tych subtelnych cech."