Motywy z przymrużeniem oka – wygraj cykl książek „Ostatnie"

LubimyCzytać
02.10.2018

Artysta malarz Igor Żurek i księgowa Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów i kolczyków w nosie. Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.

Ostatni romans Kornelii

Kornelia Kłosowska, autorka książki o Melanii Łuckiej, zostaje zwolniona z pracy przy serialu „Gorzkie serca”. Żona pewnego posła bowiem dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów książki a swoim mężem i planuje pozwać autorkę. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest napisanie powieści, w której małżeństwo posła zostanie ukazane w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kornelia wraca do rodzinnego Miłowa. Tam spotyka swą licealną miłość…

Ostatnia obsesja Natalii

Natalia Nancewicz, nauczycielka kreatywnego pisania, autorka „Ostatniego portretu Melanii” i „Ostatniego romansu Kornelii”, marzy o komercyjnym sukcesie. Pewnego dnia otrzymuje zaskakującą propozycję od poczytnego pisarza Doriana Habdanka. Wkrótce okaże się, że oboje skrywają kilka zawodowych i życiowych tajemnic. Kolejne zwroty akcji zaś ujawnią skomplikowane sieci powiązań między bohaterami i zdemaskują ich sekrety.

Każda część cyklu „Ostatnie” Ewy Madeyskiej to zabawa konwencjami. Pierwsza bawi się stereotypowymi motywami „książek kobiecych”, druga – literaturą obyczajową, a ostatni tom z przymrużeniem oka wykorzystuje elementy romansu i thrillera. Jakie stereotypowe elementy literatury gatunkowej należą do Waszych ulubionych i dlaczego? Policjanci z bagażem trudnych doświadczeń i nałogami? A może miłość, która przezwycięża wszystkie przeciwności?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają cykl książek „Ostatnie" wydawnictwa Rebis: „Ostatni portret Melanii”, „Ostatni romans Kornelii”, „Ostatnia obsesja Natalii”.

Regulamin

  • Konkurs trwa od 2 października do 9 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i mające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji: 100 KB. Maksymalna szerokość: 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki. Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu – wydawnictwu Rebis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodni od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
Reklama

komentarze [66]

Sortuj:
2791
4
11.10.2018 11:28

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Olena
Nemezis
Lilijka89

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.


2791
4
09.10.2018 23:59

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.


572
15
09.10.2018 23:16

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, jak to jest możliwe, że w książkach życie jest takie łatwe, mimo tragedii jakie spotykają głównych bohaterów. Tak szybko udaje im się wyjść na prostą, można by rzec, że pokonują przeszkody w mgnieniu oka. Pisząc o łatwym życiu mam na myśli, na przykład: młodą kobietę, która straciła męża, popadła w długi, nie stać jej na utrzymanie domu,...

więcej

313
0
09.10.2018 22:29

Aż wstyd się przyznać, ale mój ulubiony motyw to coś na totalne odmóżdżenie po kiepskim dniu - motyw amerykańskiego balu maturalnego. Jest słodko i tendencyjnie - najlepiej, kiedy po różnych peryperiach szara myszka zostaje królową balu, ucierając przy tym nosa topowej zdzirliderce. Bal koniecznie musi zakonczyć się happy endem, kiedy to bohaterka wtulona w ramię swojego...

więcej

9
0
09.10.2018 21:15

Moim ulubionym motywem, który pojawia się w wielu książkach jest doświadczona kobieta, która wiele w życiu przeszła i która nie wierzy w to, że jeszcze los się do niej uśmiechnie. Nie chce się już więcej zakochiwać, bo nie wierzy w prawdziwą, dobrą i bezinteresowną miłość. Ma niskie poczucie własnej wartości, które utraciła przez sytuacje, które ją spotykały. I tradycyjnie...

więcej

230
0
09.10.2018 19:36

Moimi ulubionym gatunkiem literackim jest kryminał. Stereotypowe elementy tego gatunku znajduję w książkach Agathy Christie. Czyż poszukiwania morderców, złoczyńców, złodziei w wykonaniu Herkulesa Poirota, panny Marple czy też Tommy’ego i Tuppence nie są wspaniałe? Czy prowadzona przez nich logiczna dedukcja jak również świetna intuicja nie wywierają czasami uśmiechu na...

więcej

59
0
09.10.2018 18:53

Na początku młoda dziewczyna spotyka chłopaka, czują coś do siebie ale nie mają odwagi o tym sobie powiedzieć. Następnie boom euforia, wyjawiają sobie miłość. Potem nagle coś się łamie, wychodzą na jaw sekrety lub któreś z nich zostaje "przyłapane" na pocałunku z inną osobą(gdzie oczywiście ta druga połówka wchodzi w idealnym czasie gdy dopiero dochodzi do pocałunku z jej...

więcej

463
3
09.10.2018 14:55

Miłośnicy fantasy często psioczą na ten motyw.
Że oklepany.
Że ile można.
Że w ogóle nie ma co czytać książki, która tak się zaczyna.
A mimo wszystko lubię, kiedy książka fantasy zaczyna się w momencie, gdy do karczmy wchodzi zakapturzony nieznajomy, który wyraźnie skrywa jakąś tajemnicę.
Mimo swojej sztampowości taki początek wzbudza ciekawość czytelnika, który nie ma...

więcej

100
15
09.10.2018 13:00

Thriller, kryminał, to moje ulubione gatunki literackie. Stereotypowymi elementami, które lubię w tych gatunkach jest walka głównego bohatera z samym sobą. Często tym głównym bohaterem jest policjant czy detektyw, który musi zmierzyć się z własną przeszłością i swoimi słabościami by być w stanie rozwiązać zagadkę.
Od czasu do czasu lubię poczytać coś lżejszego. Wtedy...

więcej

533
458
09.10.2018 12:14

W książkach typu thriller/horror najbardziej lubię to,że bohaterzy zawsze w ostatniej chwili wychodzą z niebezpieczeństwa i udaje im się pokonać zło.
To napięcie do ostatniej chwili, gryzienie paznokci z nerwów, gorączkowe myśli... Uwielbiam to! Mogłabym wciąż czytać takie motywy.
Nie ma nic gorszego niż uśmiercony bohater, którego zdążyłam polubić. Na szczęście rzadko się...

więcej

zgłoś błąd