Motywy z przymrużeniem oka – wygraj cykl książek „Ostatnie"

LubimyCzytać LubimyCzytać
02.10.2018
[BUYDROP]4847360[/BUYDROP] [BUYDROP]4847961[/BUYDROP] [BUYDROP]4847962[/BUYDROP]

Ostatni portret Melanii

Motywy z przymrużeniem oka – wygraj cykl książek „Ostatnie"

Artysta malarz Igor Żurek i księgowa Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów i kolczyków w nosie. Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.

Ostatni romans Kornelii

Kornelia Kłosowska, autorka książki o Melanii Łuckiej, zostaje zwolniona z pracy przy serialu „Gorzkie serca”. Żona pewnego posła bowiem dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów książki a swoim mężem i planuje pozwać autorkę. Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest napisanie powieści, w której małżeństwo posła zostanie ukazane w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kornelia wraca do rodzinnego Miłowa. Tam spotyka swą licealną miłość…

Ostatnia obsesja Natalii

Natalia Nancewicz, nauczycielka kreatywnego pisania, autorka „Ostatniego portretu Melanii” i „Ostatniego romansu Kornelii”, marzy o komercyjnym sukcesie. Pewnego dnia otrzymuje zaskakującą propozycję od poczytnego pisarza Doriana Habdanka. Wkrótce okaże się, że oboje skrywają kilka zawodowych i życiowych tajemnic. Kolejne zwroty akcji zaś ujawnią skomplikowane sieci powiązań między bohaterami i zdemaskują ich sekrety.

Każda część cyklu „Ostatnie” Ewy Madeyskiej to zabawa konwencjami. Pierwsza bawi się stereotypowymi motywami „książek kobiecych”, druga – literaturą obyczajową, a ostatni tom z przymrużeniem oka wykorzystuje elementy romansu i thrillera. Jakie stereotypowe elementy literatury gatunkowej należą do Waszych ulubionych i dlaczego? Policjanci z bagażem trudnych doświadczeń i nałogami? A może miłość, która przezwycięża wszystkie przeciwności?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy trzech najciekawszych tekstów otrzymają cykl książek „Ostatnie" wydawnictwa Rebis: „Ostatni portret Melanii”, „Ostatni romans Kornelii”, „Ostatnia obsesja Natalii”.

Regulamin

  • Konkurs trwa od 2 października do 9 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i mające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji: 100 KB. Maksymalna szerokość: 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki. Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu – wydawnictwu Rebis. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodni od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

komentarze [66]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 11.10.2018 11:28
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Olena
Nemezis
Lilijka89

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 09.10.2018 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lilijka89 09.10.2018 23:16
Czytelnik

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać, jak to jest możliwe, że w książkach życie jest takie łatwe, mimo tragedii jakie spotykają głównych bohaterów. Tak szybko udaje im się wyjść na prostą, można by rzec, że pokonują przeszkody w mgnieniu oka. Pisząc o łatwym życiu mam na myśli, na przykład: młodą kobietę, która straciła męża, popadła w długi, nie stać jej na utrzymanie domu,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ciastko 09.10.2018 22:29
Czytelniczka

Aż wstyd się przyznać, ale mój ulubiony motyw to coś na totalne odmóżdżenie po kiepskim dniu - motyw amerykańskiego balu maturalnego. Jest słodko i tendencyjnie - najlepiej, kiedy po różnych peryperiach szara myszka zostaje królową balu, ucierając przy tym nosa topowej zdzirliderce. Bal koniecznie musi zakonczyć się happy endem, kiedy to bohaterka wtulona w ramię swojego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwona 09.10.2018 21:15
Czytelniczka

Moim ulubionym motywem, który pojawia się w wielu książkach jest doświadczona kobieta, która wiele w życiu przeszła i która nie wierzy w to, że jeszcze los się do niej uśmiechnie. Nie chce się już więcej zakochiwać, bo nie wierzy w prawdziwą, dobrą i bezinteresowną miłość. Ma niskie poczucie własnej wartości, które utraciła przez sytuacje, które ją spotykały. I tradycyjnie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Blerko 09.10.2018 19:36
Czytelnik

Moimi ulubionym gatunkiem literackim jest kryminał. Stereotypowe elementy tego gatunku znajduję w książkach Agathy Christie. Czyż poszukiwania morderców, złoczyńców, złodziei w wykonaniu Herkulesa Poirota, panny Marple czy też Tommy’ego i Tuppence nie są wspaniałe? Czy prowadzona przez nich logiczna dedukcja jak również świetna intuicja nie wywierają czasami uśmiechu na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Seurella 09.10.2018 18:53
Czytelnik

Na początku młoda dziewczyna spotyka chłopaka, czują coś do siebie ale nie mają odwagi o tym sobie powiedzieć. Następnie boom euforia, wyjawiają sobie miłość. Potem nagle coś się łamie, wychodzą na jaw sekrety lub któreś z nich zostaje "przyłapane" na pocałunku z inną osobą(gdzie oczywiście ta druga połówka wchodzi w idealnym czasie gdy dopiero dochodzi do pocałunku z jej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Blodeuwedd 09.10.2018 14:55
Czytelnik

Miłośnicy fantasy często psioczą na ten motyw.
Że oklepany.
Że ile można.
Że w ogóle nie ma co czytać książki, która tak się zaczyna.
A mimo wszystko lubię, kiedy książka fantasy zaczyna się w momencie, gdy do karczmy wchodzi zakapturzony nieznajomy, który wyraźnie skrywa jakąś tajemnicę.
Mimo swojej sztampowości taki początek wzbudza ciekawość czytelnika, który nie ma...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwa_90 09.10.2018 13:00
Czytelniczka

Thriller, kryminał, to moje ulubione gatunki literackie. Stereotypowymi elementami, które lubię w tych gatunkach jest walka głównego bohatera z samym sobą. Często tym głównym bohaterem jest policjant czy detektyw, który musi zmierzyć się z własną przeszłością i swoimi słabościami by być w stanie rozwiązać zagadkę.
Od czasu do czasu lubię poczytać coś lżejszego. Wtedy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mystery 09.10.2018 12:14
Czytelniczka

W książkach typu thriller/horror najbardziej lubię to,że bohaterzy zawsze w ostatniej chwili wychodzą z niebezpieczeństwa i udaje im się pokonać zło.
To napięcie do ostatniej chwili, gryzienie paznokci z nerwów, gorączkowe myśli... Uwielbiam to! Mogłabym wciąż czytać takie motywy.
Nie ma nic gorszego niż uśmiercony bohater, którego zdążyłam polubić. Na szczęście rzadko się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej