Katarzyna Berenika Miszczuk odpowie na Wasze pytania!

LubimyCzytać
25.09.2017

Katarzyna Berenika Miszczuk tworzy ona od lat książki będące mieszaniną gatunków, część z nich osadzona jest w światach fantastycznych, a bohaterami są np. słowiańscy bogowie. Bestsellerowa jest szczególnie seria Kwiat Paproci (SzeptuchaNoc KupałyŻerca), która od samego początku wzbudza u czytelników gorące uczucia, „Szeptucha” sprzedała się już w liczbie ponad 30 000 egzemplarzy i otrzymała tytuł Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura Fantastyczna.

Pisarka ma zagorzałe, wierne fanki, na targach książki podpisuje swe powieści po 2 godziny, a na spotkania z nią potrafi przychodzić nawet kilkaset osób.

Teraz Katarzyna Berenika Miszczuk zaczyna nową serię, której akcja będzie osadzona w środowisku medycznym.

Ponure korytarze szpitalnego oddziału psychiatrii i niepokojące listy od tajemniczego wielbiciela. Wygląda na to, że doktor Joanna Skoczek znalazła się w niebezpieczeństwie. Joanna Skoczek odbywa rezydenturę na oddziale psychiatrii warszawskiego Szpitala Wschodniego. Podczas gdy ponure szpitalne korytarze same z siebie przyprawiają o gęsią skórkę, w podziemnym magazynie zostaje znaleziony trup jednej z pacjentek. Z oględzin wynika, że powrócił seryjny morderca kobiet, poszukiwany przez policję od trzech miesięcy. W dodatku Asia otrzymuje ostatnio niepokojące listy od anonimowego wielbiciela.

Od dziś do 1 października będziemy zbierać propozycje pytań do Katarzyny Bereniki Miszczuk. Najciekawsze wybierzemy i prześlemy do pisarki, a jej odpowiedzi opublikujemy w serwisie.

Autorom trzech najciekawszych pytań przekażemy książki Obsesja

Obsesja

Nagrodę ufundowało Wydawnictwo WAB

Pytania zadawajcie jako komentarze w tej dyskusji.

Reklama

komentarze [18]

Sortuj:
3035
4
02.10.2017 13:47

Dziękujemy za propozycje pytań. Najciekawsze prześlemy do autorki.


1455
75
01.10.2017 23:04

Skąd to zamiłowanie do wianków?
W co Pani wierzy?


714
4
30.09.2017 22:29

2. Co Pani teraz czyta? Po książki jakiego rodzaju lub gatunku sięga Pani najczęściej? Czy pisarz w ogóle ma czas na czytanie?
3. Czy w czasach szkolnych lubiła Pani język polski? Jaka była pani ulubiona lektura?
4. Dlaczego zdecydowała się Pani na studia medyczne, a nie na przykład na jakąś filologię, która byłaby w pracy pisarki bardziej pomocna?
5. Jaką miałaby Pani radę...

więcej

Reklama
1180
0
30.09.2017 17:16

Czy podczas pisania ma Pani czas na czytanie książek? Czy to za bardzo rozprasza podczas pisania i wymyślania własnych historii? Jacy są Pani ulubieni autorzy ?


746
114
28.09.2017 23:01

1. Czy był ktoś, kto zainspirował Panią do napisania pierwszej książki, czy to była całkowicie Pani inicjatywa? Jaka jest historia Pani debiutu w tak młodym wieku?
2. Chciałaby Pani przenieść na ekran trylogię o Wiktorii na duży bądź mały ekran? Którą aktorkę widzi Pani w głównej roli?


714
4
28.09.2017 19:19

Na zbieranie materiałów na temat mitologii i demonologii Słowian poświęciła Pani kilka lat, ale dzięki temu stworzyła swoją jak dotąd najlepszą, najoryginalniejszą i cieszącą się największą popularnością, serię "Kwiat paproci". Czy możemy liczyć na kolejne książki osadzone w świecie współczesnej Polski zamieszkałej przez szeptuchy, żerców, boginki i słowiańskie bóstwa?...

więcej

156
4
28.09.2017 09:43

1. Postać Mieszka pokazuje nam, że pragnienie nieśmiertelności odczuwane przez większość świata nie wiąże się jedynie z byciem wiecznie młodym i pięknym. Mimo wszystko jeśli znalazłaby Pani mityczny kwiat paproci czy wypiłaby Pani z niego napar albo oddała komuś innemu, aby żył wiecznie?


1700
32
27.09.2017 13:21

1. Stworzyła Pani tyle wspaniałych postaci, z którą najchętniej poszła by herbatkę w słoneczny dzień?

2. Napisała Pani opowieści o różnych gatunkach literackich, w którym Pani dotychczas czuje się najlepiej?

3. Jak to uczucie pisać nową książkę? Strach? Podekscytowanie? Czy może...no właśnie jak się Pani wtedy czuje?


1500
20
26.09.2017 12:27

- Na punkcie czego ma Pani obsesje?
- Którą ze swoich książek lubi Pani najbardziej?
- Odniosła Pani sukces w bardzo młodym wieku. Z jakimi reakcjami znajomych spotkała się Pani po odniesieniu sukcesu?
- Gdyby miała Pani możliwość być jednym z bohaterów Pani książki, kogo by Pani wybrała i dlaczego?
- Jak wiadomo sny bywają różne. Czy zdarza się Pani, by sen był dla Pani...

więcej

314
99
26.09.2017 09:58

1.Czy i kiedy najbardziej odczuwa Pani przytłoczenie i przesyt popularnością i odniesionym sukcesem ?

2. Obraz ukazany w „Obsesji” jest też obrazem skrywanych lęków Katarzyny Bereniki Miszczuk?

3. Spacerując po mieście, w lesie czy też odpoczywając nad jeziorem autor kryminałów dostrzega piękno otaczającego świata czy w jego umyśle rodzą się pomysły na kolejne miejsca...

więcej

zgłoś błąd