Kup teraz - 13 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.95 zł

literatura polska

Oficjalne recenzje i

Książka pełna śmiechu

Link do recenzji

Lekka komedia kryminalna. Można się uśmiechnąć. W audiobooku bardzo denerwowała mnie lektorka i jej sposób czytania. Dlatego mniej gwiazdek.

Jest to jedna ze slabszych historii napisanych przez Martę Obuch. Ale i tak uważam te książkę za warta przeczytania zwłaszcza za styl, lekkość i niesztampowość.
Audiobook
Lektor: Donata Cieślik
Ocena: 2/10

Druga część perypetii Michaliny i Zuzy, które poznaliśmy w książce "Łopatą do serca". Tak, jak pierwsza część trzyma swój poziom. Dodatkowy plus oczywiście za umiejscowienie akcji ;) Polecam na gorsze dni, kiepski nastrój, ot tak na poprawę humoru :)

Ja nie jestem fanem kuchni francuskiej,wydaje mi się zbyt burżuazyjna.
Zbyt wyniosła,ale stałem się fanem tej powieści.
Zabawnej,z humorem.I z dowcipem.
Mamy tu trupa,pewnego Francuza. Co nie bardzo umi po polsku gadać.
Jest tu,też jak szukali winniczków.
Dla mnie zabawne,to jak ich śledzili samochód.

Fajna ta książka,dobrze tu gotowali.
I były koty.

Ksiazka bardzo przyjemna, malo kryminalna, ale zacheca do dalszego ciagu (na razie nie odkrylam czy istnieje 😁). Zabawna i lekka. Perypetie Zuzy, Miski i Rysi wciagaja.

Lekka, bardzo zabawna, trochę zakręcona komedia kryminalna.

2070

Kolejne spotkanie z Misią, Zuzą i Ryszardą. Lekkie spotkanie mimo, że jest trup.

Znani bohaterowie o śmiesznych nazwiskach . Trzy zwariowane dziewczyny radzące sobie instynktownie z problemami . Ich faceci trochę zagubieni , zadziwieni i rozbawieni kobiecą logiką. Dużo gadania i nie obeszło się bez trupa jak to w komedii kryminalnej w babskim wykonaniu.

Francuski piesek to tom 2 cyklu Marty Obuch Łopatą do serca. Spotykamy w nim dobrze nam znanych z poprzedniego tomu bohaterów.

Ryszarda ma problemy z pieniędzmi i lokum więc postanawia wprowadzić się do Misi. Żona i kochanka mieszkające razem? To tylko w książkach Marty Obuch jest możliwe. Nasz barwny ptak, nadal barwny i głupiutki ale przy tym mega zabawny, nadal...

Po 1,5h audiobooka wyłączyłam. Nie wiem czy nie jest to wina lektorki - już któraś z kolei książka czytana przez Donatę Cieślik bardziej mnie irytuje niż bawi. Albo lektorka dostaje same słabe książki do czytania, albo jej interpretacja całkowicie psuje odbiór, nie wiem.
Oceny nie wystawiam, bo książki w całości nie poznałam, szkoda mi na to nerwów i czasu.

• 2020
  • 2019