Kup teraz - 13 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.97 zł

Czarci pomiot

Patronat LC
Margaret Atwood Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Projekt Szekspir literatura piękna
Hag-seed
Łukasz Witczak
Wydawnictwo Dolnośląskie
Projekt Szekspir literatura kanadyjska nienawiść obsesja reżyser samotność trauma ucieczka od życia utrata pracy William Szekspir zemsta
Hag-seed
literatura piękna
Łukasz Witczak
Projekt Szekspir

Mam wrażenie, że tytuł trochę "zmyla" czytelnika. Książka ta nie jest przepełniona akcją, a jednak posiada nietypową dynamike. Niekoniecznie skrzy się od intryg, a jednak ma w sobie specyficzną enigmatyczność.
Dziwnie mi się ją czytało, ale uważam że to naprawdę ciekawa pozycja i ma w sobie coś czarującego.
Myśle też, że wyniosła bym z niej o wiele więcej, przeczytawszy...

Doskonale zaprezentowane postawy ludzkie w atmosferze Wielkiej Sztuki. Słabości, chęć zemsty, wybaczenie, wściekłość i chęć zrozumienia. wspaniale się czyta, wszystkie osoby występujące w powieści budzą szereg uczuć, pozytywnych i negatywnych. Ciekawe rozwiązania trudnych sytuacji, nieszablonowe podejście do winy i kary. Warto poznać ten punkt widzenia.

"Czarci pomiot" Margaret Atwood NIE skrzy się od intryg, jak to jest napisane w opisie książki. Nie ma w niej wartkiej akcji o prędkości światła i trup nie ściele się gęsto. Ale jest to świetna książka. Jest to współczesna wersja "Burzy" Szekspira napisana po mistrzowsku. Czytając "Czarci pomiot" nie raz dochodziłem do wniosku, że trzeba naprawdę umieć pisać na wysokim...

„Czarci pomiot” - sztuka w sztuce, czyli wyrafinowana, nowatorska, świetna wersja „Burzy” Szekspira.

Bardzo lubię takie akcje, jak kilku autorów pisze na zadany temat. Najczęściej są to opowiadania na podstawie jakiejś sztuki, powieści, czy np. o świętach, matce itp. Lubię obserwować, porównywać jak kto podszedł do tematu, jakie miał pomysły, warsztat, kreatywność....

Dobra, acz nieporywająca. Najsłabsza powieść Margaret Atwood jaką czytałam.

Kompletnie cosnie innego niż do tej pory. Świetny pomysł autorki na swego rodzaju kryminał.

1943

Jest to moje drugie, po "Grace i Grace" spotkanie z tą autorką i jak na razie jestem zachwycona. Uwielbiam jej pióro, wcale nie takie lekkie a jednocześnie nie nazbyt ciężkie, a do tego podoba mi się jak różną tematykę pani Atwood porusza w swoich powieściach. Próżno tu szukać wielkiej akci, lecz mimo to powieść tę czyta się z zaciekawieniem, by odkryć do czego to wszystko...

Książka, która całkowicie odbiega tematycznie od poprzednich dzieł kanadyjskiej autorki, ale zachowuje to ostre pióro pisarskie. Napisana w lekko komediowym stylu, ale świetnie skomponowana od samego początku do końca. Jej wartość widoczna jest tak naprawdę dopiero w ostatnich rozdziałach książki i wtedy można ocenić cały majstersztyk pisarki.

Z pewnością nie każdy...

doskonała

Fajna, ale bez emocji.

• 2018
  • Chcę w prezencie
  • 2019
  • 2020
  • Projekt Szekspir

Dodaj cytat z książki Czarci pomiot