BBC ekranizuje powieści Roberta Galbraitha

LubimyCzytać
07.09.2016

Dobra wiadomość dla fanów książek Roberta Galbraitha - BBC nakręci serial na ich podstawie. Zdjęcia mają ruszyć jesienią tego roku. Producenci mają nadzieję, że pierwsze odcinki będzie można obejrzeć pod koniec 2017 roku. W rolę Cormorana Strike'a wcieli się Tom Burke.

Na cykl o Cormoranie Strike'u autorstwa Roberta Galbraitha, a właściwie J.K. Rowling, składają się trzy książki Wołanie kukułki, Jedwabnik oraz Żniwa zła. Ekranizacja pierwszego tomu ma zostać podzielona na trzy jednogodzinne odcinki, a każdy z pozostałych tomów na dwa jednogodzinne odcinki.

W głównej roli obsadzono brytyjskiego aktora Toma Burke. J.K. Rowling, określiła Burke'a mianem "szalenie utalentowanego aktora" i dodała, że pisanie tych książek jest dla niej wielką radością i nie może się doczekać, aż będzie mogła zobaczyć, jak Burke wciela jej bohatera w życie.

W Polsce książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego pod patronatem serwisu lubimyczytać.pl.

Reklama

komentarze [25]

Sortuj:
918
49
20.11.2016 20:53

ja bym chyba tego Pana obsadziła http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/michael-shannon.jpg żeby było najbliżej mojego wyobrażenia ;)


504
0
07.10.2016 00:35

Zupełnie nie pasuje do opisu książkowego.


478
65
11.09.2016 22:17

Za chudy. Poza tym Cormoran ujmuje raczej swoją inteligencją i osobowością niż wyglądem


56
20
08.09.2016 21:05

Tymi książkami Rowling osiągnęła dno literackie. "Wołanie kukułki" jeszcze trzyma jako taki poziom, ale reszta... Może serial będzie lepszy.


1033
257
11.09.2016 14:15

pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. To bardzo dobre książki, nieco inne od "zabili go i uciekł"


56
20
12.09.2016 17:00

Moim zdaniem za mało w tych kryminałach kryminału.


183
0
08.09.2016 20:50

Cieszy mnie, że powstanie serial. Chętnie obejrzę, czemu nie.

Zgrzyta mi aktor grający Strike'a. W książce niejednokrotnie podkreślano, że Strike jest wielki, ma twarz boksera i włosy przypominające włosy łonowe. Wyobrażałabym go sobie inaczej.


1296
97
08.09.2016 22:11

Masz racje. Zupełnie nie pasuje! Na zdjęciu powyżej wydaje się chuderlawy ;-)


1076
45
08.09.2016 19:37

Jeżeli będzie wyglądać tak, jak na tym zdjęciu: https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/04/3a/43/043a4348092de6d3e6bc29211564a4b3.jpg to i owszem, wtedy bardziej odpowiada mojej wizji Cormorana niż na powyższym zdjęciu.


1106
382
08.09.2016 17:31

Mmmm... boska wiadomość!


1564
639
08.09.2016 09:02

Nie tak sobie wyobrażałam, ale z pewnością mogłoby być gorzej.


172
0
08.09.2016 08:54

Świetna wiadomość, czytając serię wyobrażałam sobie, że byłaby idealna do sfilmowania. A że bedzie tp serial, a nie film- to tym lepiej!


376
1
08.09.2016 08:53

A kto zagra Robin??


zgłoś błąd