Serial „Fundacja” na podstawie prozy Isaaca Asimova już niedługo online

LubimyCzytać LubimyCzytać
29.06.2021

„Fundacja” na podstawie prozy Isaaca Asimova będzie miała swoją premierę na platformie Apple TV+ 24 września. Jeszcze później, bo dopiero w październiku, do kin wejdzie długo wyczekiwana „Diuna”. Mamy także informację o programie WitcherConu, czyli imprezy dla fanów „Wiedźmina”.

Serial „Fundacja” na podstawie prozy Isaaca Asimova już niedługo online Foundation / Apple TV+

„Fundacja”, Isaac Asimov (wyd. Rebis)

Po ponad roku od emisji pierwszego promocyjnego wideo, Apple udostępniło kolejny materiał promujący serial „Fundacja” na podstawie cyklu Isaaca Asimova. Jak sugeruje ponad dwuminutowe wideo, możemy spodziewać się stworzonego imponującym rozmachem widowiska science-fiction. Serial zadebiutuje na platformie Amazon Prive Video już 24 września. Reżyserem jest znany z filmu „Królewna Śnieżka i Łowca” Rupert Sanders. W rolach głównych grają Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell i Laura Birn.

Pierwotnie publikowana jako opowiadania w „Astounding Magazine” w 1942 roku, „Fundacja” Asimova jest sagą o mieszkańcach planet rozsianych po całej galaktyce, nad którymi rządy sprawuje Imperium Galaktyczne. Do inspiracji cyklem powieściowym Asimova przyznawał się m.in. George Lucas, twórca filmowych „Gwiezdnych Wojen”.

Krew Elfów„Krew elfów”, Andrzej Sapkowski (wyd. SuperNOVA)

Dwa tygodnie temu zapowiadaliśmy, że Netflix i CD Projekt Red tworzą WitcherCon – imprezę poświęconą uniwersum powstałemu na bazie książek Andrzeja Sapkowskiego. Teraz organizatorzy podali szczegóły programu. Fani książek, serialu i gier będą mogli obejrzeć panel poświęcony serialowi, w którym wezmą udział aktorzy: Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa, Paul Bullion wraz z showrunnerką serii Lauren S. Hissrich, zobaczyć jak twórcy serialu i gry radzą sobie w wiedźmińskim quizie, a także przysłuchać się rozmowie Henry'ego Cavilla z Joshem Horowitzem. O uniwersum, na które składają się nie tylko gry video i serial, ale także nadchodzące komiksy i gra planszowa, opowiedzą Rafał Jaki, Bartosz Sztybor i Łukasz Woźniak. Pełny program wydarzenia online znajduje się na oficjalnej stronie internetowej.

„Hamnet”, Maggie O'Farrell (wyd. Tinder Press)

Nagrodzona Women's Prize for Fiction w 2020 roku powieść „Hamnet” zmierza na ekrany. Książkę szkockiej pisarki Maggie O'Farrell na potrzeby kina zaadaptuje scenarzystka Chiara Atik, która ma na swoim koncie nie tylko pracę przy serialu „Supermarket”, ale jest również uznaną dramatopisarką teatralną.

Powieść „Hamnet” opowiada o losach tragicznie zmarłego 11-letniego syna Williama Szekspira, który był inspiracją do powstania dramatu „Hamlet”. Nazwisko słynnego pisarza na kartach powieści nie pojawia się ani razu. Autorka skupia się na jego dzieciach (Hamnecie i Judith) i żonie, Anne Hathaway, oraz niełatwych relacjach rodzinnych. Akcja książki ma miejsce w rodzinnej miejscowości Szekspira, Stratford-upon-Avon, latem 1596 roku.

„Diuna”, Frank Herbert (wyd. Rebis)

Fani prozy Franka Herberta będą musieli jeszcze poczekać na premierę widowiska filmowego na podstawie jego słynnej książki. Studio Warner Bros. ogłosiło, że premiera filmu „Diuna” w amerykańskich kinach  nastąpi dopiero 22 października.

To trzy tygodnie później, niż było to wcześniej zapowiadane. A także blisko rok później, niż amerykańska wytwórnia planowała pierwotnie – przypomnijmy, że film w reżyserii Denisa Villeneuve'a jest już dawno zmontowany i ukończony, a jego kinową premierę powstrzymała pandemia COVID-19.

Modlitwa o lepsze dni Jennifer Clement„Modlitwa o lepsze dni”, Jennifer Clement (wyd. Muza)

W sieci pojawił się zwiastun ekranizacji książki „Modlitwa o lepsze dni”. Obraz „Prayers for the Stolen” w reżyserii salwadorsko-meksykańskiej twórczyni Tatiany Huezo ma mieć swoją premierę podczas festiwalu filmowego w Cannes w przyszłym miesiącu. Powieść Jennifer Clement, za którą autorka otrzymała w 2015 roku nagrodę PEN/Faulkner Award, to próba realistycznego opisu sytuacji we współczesnym Meksyku. Clement świat pełen handlarzy narkotyków, porywaczy, zabójców opisuje z perspektywy dzielnej Ladydi, bystrej dziewczyny, której przyszło żyć w tym brutalnym świecie. „Modlitwa o lepsze dni” to historia o dorastaniu w niebezpiecznym mieście.

Kosmetyka wroga książka„Kosmetyka wroga”, Amélie Nothomb (wyd. Muza)

Po skończonym wykładzie uznany architekt polskiego pochodzenia Jeremiasz Angust usiłuje dostać się na lotnisko. Po drodze zatrzymuje go roztargniona dziewczyna, która tak jak on chce zdążyć na swój samolot. Oboje spóźnieni są zmuszeni czekać na kolejny lot. Początkowo ich rozmowa wydaje się zabawą w uwodzenie, jednak stopniowo przekształca się w niebezpieczną grę. Coraz bardziej zirytowany niechcianym towarzystwem Jeremiasz nie jest w stanie uwolnić się od natrętnej współpasażerki.

Dziewczyna z minuty na minutę pcha architekta w coraz bardziej mroczną pułapkę. A przecież wszystko zaczęło się tak niewinnie… „Wróg doskonały” to 88 minut mistrzowsko narastającego napięcia oraz znakomity debiut Tomasza Kota w zagranicznej produkcji i psychologicznym thrillerze. Kotowi partnerują Athena Strates, Marta Nieto i Dominique Pinon. Film „Wróg doskonały” to również zaskakująca i wciągająca adaptacja powieści Amélie Nothomb „Kosmetyka wroga”, której podjął się hiszpański reżyser Kiké Maíllo.

Światowa premiera filmu miała miejsce na 53. MFF w Sitges, polska nastapi już 2 lipca. W kinach!

Odwiedź nasz profil „Najpierw książka, później film” na Facebooku. Zapraszamy na najświeższe literacko-filmowe plotki!

[aj]


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
nordvargr 29.06.2021 18:41
Czytelnik

Fundacja hmm... Nawet nie wiedziałem, że coś takiego się kręci. Szkoda, że to Apple TV, no ale prędzej czy później się gdzieś dorwie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 28.06.2021 13:38
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post