Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać LubimyCzytać
20.07.2020

Książki, nad którymi w tym tygodniu objęliśmy patronat, to trzy powieści napisane przez kobiety. Wśród nich znalazło się wciąż aktualne science fiction o kryzysie klimatycznym i klonowaniu ludzkości, pełna podróży opowieść o gorącym uczuciu pod perskim słońcem oraz historia miłosna opowiedziana kroplami deszczu.

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Gdzie dawniej śpiewał ptak” Kate Wilhelm (wyd. Rebis)

Powieść zdobyła nagrody Hugo, Jupitera i Locusa.

Świat znalazł się na krawędzi — gwałtowne zmiany w przyrodzie, choroby o zasięgu globalnym, konflikt nuklearny i powszechna bezpłodność zagrażają istnieniu gatunku ludzkiego. Bogata rodzina Sumnerów postanawia walczyć o przetrwanie, tworząc w Appalachach odizolowany ośrodek naukowy. Nadzieję na ratunek widzi w klonowaniu ludzi, ale po kilku pokoleniach planuje wrócić do naturalnych metod prokreacji. Gdy dojrzewają pierwsze klony, zaczynają się pojawiać poważne problemy. Eksperyment z wolna wymyka się spod kontroli...

„Perska kobiecość” Laila Shukri (wyd. Prószyński i S-ka)

Czy miłość to uczucie, które ocala czy gubi?

Znana z „Perskiej zmysłowości" Joanna, po nagłym wyjeździe z Bali, gdzie spotkała miłość swojego życia, nie przestaje myśleć o ukochanym Richardzie. Chociaż nie ma z nim żadnego kontaktu, nie potrafi go wymazać ze swojego serca. Czyż można bowiem zapomnieć o prawdziwej miłości?

Za namową przyjaciółki, Angeliki, leci razem z nią i ze swoją córką, Sarą, do Szanghaju. Nieoczekiwana rozmowa z najdroższym mężczyzną skłania ją do podróży na Bali i ponownego z nim spotkania. Czy tym razem kochankowie połączą się już na zawsze?

Towarzysząca jej na rajskiej wyspie Sara, niepomna wcześniejszych dramatycznych przeżyć, zaczyna pałać gorącym uczuciem do przystojnego i czarującego Balijczyka, Wayana. Czy w jego ramionach wyleczy swoje rany i odnajdzie prawdziwe szczęście? I czy w miłości można się zatracić?

„W deszczu” Anna Dąbrowska (wyd. Novae Res)

Aleks, perkusista znanego zespołu, postanawia wrócić po wielu latach do swojego rodzinnego domu. Mężczyzna chce w końcu uwolnić się od wspomnień tragicznych wydarzeń, jakie kiedyś się tu rozegrały, a także zrozumieć, jak to się stało, że dziewczyna, którą kochał jako nastolatek, niespodziewanie zniknęła z jego życia. Wkrótce czeka go zaskakujące spotkanie, które stanie się początkiem niezwykłej historii miłosnej...

„W deszczu” to wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej recepty na szczęście, zmaganiu z przeszłością i nadziei na to, że przyszłość przyniesie odpowiedzi nawet na te najtrudniejsze pytania.

[kk]

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Kamil 23.07.2020 08:04
Czytelnik

"Nie oceniaj książki po okładce", ale te okładki mnie zdecydowanie nie zachęcają. Opisy jakoby to potwierdziły.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Libro2406 22.07.2020 22:22
Czytelniczka

Chętnie poczytam o zmaganiu się z przeszłością..."W deszczu" zatem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Strzelba 21.07.2020 11:28
Bibliotekarka

W planach mam przeczytanie Gdzie dawniej śpiewał ptak, słyszałam dużo dobrych opini na jej temat :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Gdzie dawniej śpiewał ptak
Airain 20.07.2020 18:44
Czytelniczka

"Gdzie dawniej śpiewał ptak" to akurat żadna nowość, pierwsze polskie wydanie wyszło w latach 80, ale popieram, bo książka jest niezła.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 17.07.2020 15:06
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd