Wrocławska Nagroda Poetycka i Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius przeniesione na jesień

LubimyCzytać
26.03.2020

O przeniesieniu na jesień tegorocznej gali Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius oraz Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius poinformował organizator wydarzeń – Wrocławski Dom Literatury.

Wrocławska Nagroda Poetycka i Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius przeniesione na jesień

Wydarzenia planowano na połowę maja, jednak ze względu na panującą epidemię zdecydowano się je przesunąć. Organizator postanowił powiązać 5. edycję Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius i ceremonię wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius z wręczeniem Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. Wrocławski Dom Literatury w uzasadnieniu swojej decyzji dodaje, że dzięki zmianie terminu dojdzie do symbolicznego połączenia dwóch najważniejszych nagród literackich.

„Mówimy o połączeniu symbolicznym, gdyż od początku istnienia Nagród patronuje im Johannes Scheffler, czyli właśnie Anioł Ślązak, Angelus Silesius.”

W wyniku przesunięcia terminów laureatów obu nagród poznamy na wspólnej gali zaplanowanej na 17 października, a Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius odbędzie się w dniach 12–18 października.

Zdjęcie jury konkursowego.

Jury miało zamiar w najbliższych dniach ogłosić program Silesiusa, jednak ze względu na zmiany wynikające z obecnej sytuacji podanie szczegółów jest niemożliwe. Organizator zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby działania, które planowano na maj, odbyły się jesienią, oraz że gościem honorowym tegorocznego wydarzenia pozostaje Litwa.

Reklama

Wrocławska Nagroda Poetycka Silesius – nagroda przyznawana w dziedzinie poezji od 2008 roku. Fundowana jest przez miasto Wrocław, za organizację wydarzenia odpowiada Wrocławski Dom Literatury. Nazwa nagrody pochodzi od nazwiska barokowego poety – Angelusa Silesiusa. Przyznawana jest w trzech kategoriach: za całokształt twórczości, debiut i książkę roku.

Literacka Nagroda Europy Środkowej Angelus” – nagroda przyznawana w dziedzinie twórczości prozatorskiej, napisanej w języku polskim lub tłumaczonej na język polski. Do nagrody można zgłaszać książki autorstwa pisarzy żyjących, pochodzących z 22 krajów. Są to: Albania, Austria, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Macedonia, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Ukraina, Węgry. Nagroda fundowana jest przez miasto Wrocław.

Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad Międzynarodowym Festiwalem Poezji Silesius oraz Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius i Literacką Nagrodą Europy Środkowej „Angelus”.

#czytamwdomu #kupujeksiazki

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
Dodaj wypowiedź

Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany.

2552
4
26.03.2020 12:16

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd