„Kajtuś Czarodziej" - magiczny spektakl we Wrocławiu

LubimyCzytać
14.04.2018

21 kwietnia zapraszamy do Impartu we Wrocławiu na niezwykły spektakl dla dzieci, które mają ochotę na odrobinę magii, a także dla dorosłych, którzy tęsknią za czasami, kiedy byli mali i potrafili czarować. Spektakl „Kajtuś Czarodziej” – to historia z punktu widzenia dziecięcej wyobraźni i trudzie ulepszania świata, która oparta jest na motywach powieści Janusza Korczaka. Mamy dla Was wejściówki!

Kajtuś to najbardziej niespokojny chłopiec na świecie. Nie zgadza się na życie w Szarym Mieście, w którym na dobre zadomowiła się przeciętność, nuda i bylejakość. Odwraca się od rówieśników i od dorosłych.  Za to świat baśni… To jest to! Baśnie opowiadane przez ukochaną babcię otwierają jego serce na pragnienie bycia czarodziejem. Pewnego dnia Kajtuś odkrywa w sobie magiczną moc... Jak wykorzysta daną mu szansę?

Historia oparta na motywach powieści Janusza Korczaka z 1934 roku o małoletnim czarodzieju. Kajtuś czarodziej to opowieść o świecie dziecięcej wyobraźni i o trudzie ulepszania świata. O marzeniach oraz o tym, co się dzieje, gdy te marzenia się spełniają. Twórcy spektaklu realizują myśl Korczaka, podejmując niezwykle ważny temat praw dziecka.

 

Mam dla Was dwie potrójne wejściówki na godzinę 12:00. Wystarczy napisać dlaczego chcielibyście zabrać na ten spektakl swoje dziecko lub młodsze rodzeństwo.

Na odpowiedzi czekamy do 19 kwietnia. Laureatów ogłosimy w piątek 20 kwietnia. Konkurs dla mieszkańców Wrocławia lub okolic lub tych, którzy akurat się tam w następny weekend wybierają.

Odpowiedź wpisujcie w komentarzach poniżej.

Spektakl został zrealizowany we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Wydziałem Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.

Spektakl dla osób powyżej 6 roku życia. Czas trwania: 65 minut

scenariusz: Magda Żarnecka
reżyseria: Roksana Miner
scenografia: Mateusz Mirowski
muzyka: Paweł Sowa
obsada: Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Paweł Kuźma, Seweryn Mrożkiewicz.

Bilety w cenie 17 zł (dzieci) i 22 zł (dorośli) do nabycia online oraz w kasie biletowej w Imparcie, która czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-18:00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. (Mazowiecka 17, Wrocław)

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
2893
741
14.04.2018 15:12

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Szkoda, że tak wspaniała książka Janusza Korczaka jest raczej zapomniana.Młody czarodziej z Warszawy był o wiele wcześniejszy od Harrego i bardziej dowcipny.


3045
4
13.04.2018 13:24

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd