Angelika Bierut-Mordylak 
kobieta, status: Czytelniczka, ostatnio widziana 2 tygodnie temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-10-06 09:16:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

"Teatr świata" Thomasa Berga to dzieło monumentalne. Nie objętościowo, ale jeśli chodzi o zawartość. Jest to fascynująca podróż przez wieki obrazująca powstawanie i rozwój kartografii na świecie. Niezwykle drobiazgowe i specjalistyczne opisy dają czytelnikowi obraz jak wielką fascynację wzbudzało poznawanie świata na przestrzeni dziejów i jego opis w postaci map. Trzeba oddać Autorowi, że... "Teatr świata" Thomasa Berga to dzieło monumentalne. Nie objętościowo, ale jeśli chodzi o zawartość. Jest to fascynująca podróż przez wieki obrazująca powstawanie i rozwój kartografii na świecie. Niezwykle drobiazgowe i specjalistyczne opisy dają czytelnikowi obraz jak wielką fascynację wzbudzało poznawanie świata na przestrzeni dziejów i jego opis w postaci map. Trzeba oddać Autorowi, że wykonał niesamowicie tytaniczną pracę docierając do niezliczonej ilości faktów, anegdot, dat, nazwisk, a przede wszystkim map ze wszystkich niemal stuleci. Jestem pod wielkim wrażeniem dzieła, choć nie ukrywam, że nie jest to literatura łatwa. Gorąco polecam tą książkę kartografom, geografom, a także historykom, którzy z pewnością docenią jej profesjonalizm.

pokaż więcej

 
2018-08-13 09:37:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Jestem pod wrażeniem tej książki. Do momentu gdy trafiła w moje ręce nie miałam nawet pojęcia o istnieniu najpotężniejszej mafii świata - Ndranghety. Oczywiście słyszałam co nieco o Cosa Nostrze, Camorze, afrykańskich gangach, ale to zawsze był temat odległy, regionalny że tak powiem. A tu okazuje się, że istnieje formacja przestępcza obejmująca niemal pół świata i mająca wpływ na 1/4... Jestem pod wrażeniem tej książki. Do momentu gdy trafiła w moje ręce nie miałam nawet pojęcia o istnieniu najpotężniejszej mafii świata - Ndranghety. Oczywiście słyszałam co nieco o Cosa Nostrze, Camorze, afrykańskich gangach, ale to zawsze był temat odległy, regionalny że tak powiem. A tu okazuje się, że istnieje formacja przestępcza obejmująca niemal pół świata i mająca wpływ na 1/4 ludności globu. To był szok. Czytając tę książkę czułam niepokój i zdawałam sobie powolutku sprawę ze swojej niewiedzy na temat świata przestępczości zorganizowanej.
Jestem pełna szacunku dla autora, który wykonał tytaniczną pracę, aby rzetelnie i skrupulatnie przedstawić losy 3 odważnych kobiet, które znalazły w sobie odwagę, aby przeciwstawić się mafii i zeznawać przeciwko niej. Na ich tle ukazuje się cała siatka powiązań mafijnych, hierarchia i brutalne metody działania. Autor ponad 2 lata wertował akta spraw udostępnianych przez włoski wymiar sprawiedliwości. Przeprowadził tysiące rozmów z osobami powiązanymi z mafią lub z ich znawcami. A co najważniejsze nie poddał się gdy zaczęto mu grozić i naciskać, aby ta książka nigdy nie powstała.
Jest to genialne studium najpotężniejszej mafii świata, a jednocześnie hołd oddany ludziom, którzy mieli odwagę (za najwyższą cenę) przeciwstawić się złu oraz wszystkim służbom wymiaru sprawiedliwości we Włoszech, które od lat nieustannie pracują nad likwidacją przestępczości.
POLECAM!!!

pokaż więcej

 
2018-07-30 18:12:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

W pierwszym odruchu chciałam napisać same krytyczne słowa. Książka nie przypadla mi do gustu. Jednak nie oznacza to, że nie znajdą się fani pani Fletcher i jej perypetii. Historia jest ciekawa, czyta się ją z łatwością, jednak same postacie i ich życie uczuciowe jest tak pokręcone i zaskakujące, że można czasem złapać się za głowę. Tytułowa pani Fletcher to zadbana, rozwiedziona... W pierwszym odruchu chciałam napisać same krytyczne słowa. Książka nie przypadla mi do gustu. Jednak nie oznacza to, że nie znajdą się fani pani Fletcher i jej perypetii. Historia jest ciekawa, czyta się ją z łatwością, jednak same postacie i ich życie uczuciowe jest tak pokręcone i zaskakujące, że można czasem złapać się za głowę. Tytułowa pani Fletcher to zadbana, rozwiedziona czterdziestokilkulatka, czynna zawodowo. Jej życie toczy się w miarę spokojnie do momentu wyjazdu syna na studia. Scena, w której ona pakuje do auta rzeczy swojego dorosłego syna podczas gdy on na piętrze urządza sobie igraszki z dziewczyną, daje już na wstępie ogląd postaci. Niestety wypada na niekorzyść obojga. Coraz gorzej jest gdy syn opusci już domu i Eve zostanie sama. Totalnie zagubiona, nie wiedząca czego pragnie, smutna i samotna postanawia zmienić coś w swoim życiu. I tu zaczyna się jazda... Tymczasem synek na studiach bynajmniej nie próżnuje, co niestety odbije mu się czkawką. Książkę czyta się lekko, nie dostarcza ona jednak niezapomnianych wrażeń. Dobre czytadło na lato.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
77 52 226
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (0)
Lista jest pusta
Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd