Book_Slaughter 
status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 35 minut temu
Teraz czytam
 • Alyssa i obłęd
  Alyssa i obłęd
  Autor:
  Życie Alyssy Gardner obfitowało ostatnio w dramatyczne wydarzenia. Na szczęście teraz przed nią już tylko ukończenie szkoły, bal – i będzie mogła rozpocząć studia, o których zawsze marzyła. Jej życie...
  czytelników: 147 | opinie: 23 | ocena: 7,57 (35 głosów) | inne wydania: 1
 • Pasażer na gapę
  Pasażer na gapę
  Autor:
  Ucieczka ze szpitala psychiatrycznego to dopiero początek... Magda pomaga ukochanemu Maćkowi w ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, do którego trafił, ratując się przed więzieniem. Misternie przygo...
  czytelników: 184 | opinie: 18 | ocena: 8,06 (34 głosy)
 • Zupełnie normalna rodzina
  Zupełnie normalna rodzina
  Autor:
  Idealna rodzina jest największym kłamstwem. Są zupełnie zwyczajną rodziną. Adam jest pastorem, jego żona prawniczką. Mieszkają w niewielkim Lund i wspólnie wychowują dziewiętnastoletnią Stellę. Piątk...
  czytelników: 486 | opinie: 62 | ocena: 7,55 (87 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-05-21 12:08:05
Ma nowego znajomego: panda_zksiazka_
 
2019-05-16 12:29:54
Ma nowego znajomego: rudy_lisek_czyta
 
2019-05-16 00:12:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

W Toruniu zaczynają ginąć mężczyźni. Nikt nie wie gdzie są. Po pewnym czasie ich rodzice otrzymują przesyłkę z dziwnym nagraniem i kartką świąteczną z życzeniami. Maciek policjant po przejściach, którego żona umiera na raka oraz Sylwia , jasnowidzka, która w ramach pracy odpisuje na listy do gazety zaczynają poszukiwania sprawcy, który zdaje się być nieuchwytny.

Powiem tak, nie tego się...
W Toruniu zaczynają ginąć mężczyźni. Nikt nie wie gdzie są. Po pewnym czasie ich rodzice otrzymują przesyłkę z dziwnym nagraniem i kartką świąteczną z życzeniami. Maciek policjant po przejściach, którego żona umiera na raka oraz Sylwia , jasnowidzka, która w ramach pracy odpisuje na listy do gazety zaczynają poszukiwania sprawcy, który zdaje się być nieuchwytny.

Powiem tak, nie tego się spodziewałam. Dalej mam mieszane uczucia co do tej książki. Patrząć na opis i promocję książki mamy wizję naprawdę mocnego i szokującego kryminału. No niestety jest to romans połączony z obyczajówką z elementami kryminalnymi. Tak naprawdę morderstwa są tylko tłem dla romansu policjanta z jasnowidzką.

Postacie są dobrze wykreowane, policja jest ukazana dosyć realistycznie. Nie są nie wiadomo jak wszystkowiedzący. Niektórych rzeczy dowiadują się przypadkowo. Wszystko dzieje się w swoim czasie.

Jednak sama postać mordercy jest opisana dosyć płytko. Jak dla mnie zabrakło zagłębienia się w jego psychikę. Jego motyw mnie nie usatysfakcjonował. To wszystko było napisane zbyt szybko.

Najbardziej irytywało mnie to, że zamiast na śledzctwie Maciek i Sylwia skupiali się na sobie. On się niby opierał, bo ma żone i dzieci, ale i tak uległ...zresztą sam powtarza to nieraz jak bardzo tego chce. Sylwia tak samo, tylko myśli o nim.

Książka miała potencjał, pomysł jest naprawdę dobry. Jednak jeśli kogoś interesują mocne wrażenia to możecie się rozczarować. Ja osobiście lubuje się w krwawych i szokujących kryminałach czy thrillerach. Dlatego wydaje mi się nie podeszła mi ta książka. Oczywiście nie odbieram jej jako całość negatywnie, bardziej jako gatunek, w którym nie gustuje, ale inni jak najbardziej. :)

Mimo wszystko myślę, że znajdzie ona swoich odbiorców. Jeśli ktoś lubi romanse czy obyczajówki na pewno mu się spodoba. Ja nie skreślam autorki ani tej historii. Myślę, że skoro to jest debiut w tym gatunku w kolejnej książce może być lepiej. Chętnie przeczytam następną część jeśli taka nadejdzie patrząc na zakończenie.

Podsumowując każdy musi sam się przekonać czy mu się spodoba. :)

pokaż więcej

 
2019-05-15 23:55:32
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

„Współlokatorzy” to naprawdę wciągająca i mega humorystyczna komedia romantyczna.

Zaczynając od ich umowy, gdzie dzielą łóżko, ale przebywają tam kiedy drugiego nie ma w domu. Nie spotykają się przez pierwsze kilka miesięcy. Porozumiewają się za pomocą karteczek samoprzylepnych. Wyznają sobie swoje sekrety, pomagają sobie w problemach. Po prostu poznają się coraz bardziej na ich własny dziwny...
„Współlokatorzy” to naprawdę wciągająca i mega humorystyczna komedia romantyczna.

Zaczynając od ich umowy, gdzie dzielą łóżko, ale przebywają tam kiedy drugiego nie ma w domu. Nie spotykają się przez pierwsze kilka miesięcy. Porozumiewają się za pomocą karteczek samoprzylepnych. Wyznają sobie swoje sekrety, pomagają sobie w problemach. Po prostu poznają się coraz bardziej na ich własny dziwny sposób.

Tiffy - nieco dziwaczna redaktorka książek DIY, którą manipulował poprzedni chłopak - Kustin, który jest nieco za bardzo zazdrosny.
Leon - pielęgniarz, który jest introwertykiem i boi się związać na poważnie ze swoją dziewczyną - Kay. Jest również człowiekiem o wielkim sercu. Nie odpuści okazji żeby pomóc komuś w potrzebie.

Ich romans rozwijał się powoli. Oczywiście nie zabrakło wpadek podczas tego procesu, które nadawały całej historii realizmu. Te dwa charaktery to mieszanka w sam raz.

Oczywiście nie mogę pominąć bohaterów drugoplanowych takich jak Rachel- przyjaciółka Tiff - jej teksty mnie powalały. Gerty oraz Mo - para, która jest tak różna,że aż idealna oraz Richie - brat Leona, który zawsze służy pomocą w sprawach sercowych.

Książke czyta się szybko, lekko. W sam raz na poprawę humoru. Dawno nie śmiałam się na głos jak przy tej książce.

Ogółem polecam!

pokaż więcej

 
2019-05-04 02:11:54
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-05-04 02:11:37
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-05-04 02:11:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Rzadko czytam reportaże czy literaturę faktu, ale ta książka mnie porwała.
Julio Santana jest rewolwerowcem, który zabił 492 osoby oraz wciąż jest na wolności.

Fascynujące jest jak ze zwykłego dzieciaka, który nie mógł pozbyć się obrzydzenia po swoim pierwszym zabójstwie, nie mógł patrzeć na tortury, które wojsko zadawało komunistom, powstaje zimny morderca, który kończy życie innych ludzi za...
Rzadko czytam reportaże czy literaturę faktu, ale ta książka mnie porwała.
Julio Santana jest rewolwerowcem, który zabił 492 osoby oraz wciąż jest na wolności.

Fascynujące jest jak ze zwykłego dzieciaka, który nie mógł pozbyć się obrzydzenia po swoim pierwszym zabójstwie, nie mógł patrzeć na tortury, które wojsko zadawało komunistom, powstaje zimny morderca, który kończy życie innych ludzi za pieniądze. Przecież to tylko praca... Nieważne czy to dziecko, kobieta czy mężczyzna.

Duży wpływ na decyzje Julia Santany ma jego wujek, który już od dawna jest rewolwerowcem. Jednak nie jest z nim w pełni szczery. Co doprowadza do późniejszej różnicy zdań. Obiecuje wielkie bogactwo, co wystarcza. W końcu kto nie chciałby się szybko wzbogacić? Ale czy to wszystko co dostaje Julio jest warte ludzkiego życia? Czy w ogóle życie można przeliczyć na pieniądze?

Dopiero kiedy poznaje swoją żonę, zmienia zdanie o swojej pracy. Ale też pod jej wpływem. To ona namawia go do zakończenia zabijania i powrotu do normalnego życia.

Książka opisuje prawdziwe wydarzenia przez to staje się jeszcze ciekawsza.
Ogółem jestem zadowolona, że po nią sięgnęłam. Szybko się czyta co jest dużą zaletą oraz wciąga.

pokaż więcej

 
2019-05-04 02:10:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Seria: Klasyka grozy
 
2019-04-28 15:36:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Lowen Ashleigh jest pisarką, która nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Ledwo wiąże koniec z końcem. Jest dosyć lękliwą oraz introwertyczną postacią. Nie dla nie niej publiczne występy. Kiedy jej manager dzwoni do niej z propozycją pracy, nie waha się - idzie na spotkanie. W końcu potrzebuje pieniędzy. Jednak podczas negocjacji waha się. Miałaby za zadanie dokończyć serię thrillerów Verity... Lowen Ashleigh jest pisarką, która nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Ledwo wiąże koniec z końcem. Jest dosyć lękliwą oraz introwertyczną postacią. Nie dla nie niej publiczne występy. Kiedy jej manager dzwoni do niej z propozycją pracy, nie waha się - idzie na spotkanie. W końcu potrzebuje pieniędzy. Jednak podczas negocjacji waha się. Miałaby za zadanie dokończyć serię thrillerów Verity Crawford. Popularnej serii, na koniec , której czeka wiele osób. Jeremy - mąż Verity przekonuje ją jednak aby przyjęła tą propozycje. Tak jak ustalono, wprowadza się na kilka dni do domu Crawfordów. Tam szokuje ją obraz autorki, która po wypadku nie potrafi nic zrobić samodzielnie - nie ma z nią kontaktu. Wręcz przeraża ją to. Jednak decyduje się podjąć zadania. Podczas przeszukiwania notatek Verity odnajduje maszynopis zatytułowany Autobiografia. Ciekawość zwyciężą i zagłębia się w lekturze, wpadając w coraz to większy mrok jaki tkwi w duszy Verity. Jednocześnie coraz bardziej zbliża się do męża autorki poczytnych thrillerów. Zaczyna coraz bardziej bać się niepełnosprawnej kobiety. Ale przecież w takim stanie nie może jej zagrozić...prawda?

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Colleen Hoover. Nie miałam pojęcia czego się spodziewać. Szczególnie ,że pisze głównie romanse. Tutaj pokazała się w nowej odsłonie w postaci thrillera psychologicznego.

Postać Lowen naprawdę zapadła mi w pamięć. Bardzo sympatyczna, lękliwa pisarka, która nie wierzy we własne umiejętności. Polubiłam ją między innymi dlatego, że spokojnie można się z nią utożsamić. Bo kto czegoś nie napisał czy narysował i nie miał wątpliwości co do tego czy jest wystarczająco dobre?
Dziewczyna zakochuje się w mężu Verity mimo licznych prób zatajenia tego uczucia. Ich romans rozwija się powoli, realistycznie nie ma niepotrzebnych skoków, gdzie zastanawiasz się kiedy to się stało, czy coś mnie ominęło?

Jednocześnie pisarka jest coraz bardziej przerażona autobiografią niepełnosprawnej kobiety. Poznaje jej najmroczniejsze, największe tajemnice, których wolałaby nigdy nie przeczytać. Zastanawia się czy Verity nie bazowała czarnego charakteru ze swoich książek na sobie. Jednak nie może przestać czytać maszynopisu. Zaniepokojona wkracza w świat, o którym trudno zapomnieć.

Colleen Hoover bardzo dobrze ukazała obsesje, manipulacje kimś kogo się kocha. Co człowiek może zrobić, aby druga połówka kochała ich najmocniej. Bardziej niż własne dzieci. Pewne sceny są szokujące, wręcz przerażające do czego zdolna jest kobieta aby osiągnąć swój cel. Ile może trzymać w sobie nienawiści wobec niewinnej istoty. Jednocześnie postacie są bardzo prawdziwe, realistyczne. Spokojnie możemy spotkać takich ludzi na ulicy.

Zakończenie jest równie szokujące, trzeba chwili po przeczytaniu aby wszystko sobie poukładać w głowie. Czy Verity tak dobrze wciela się w rolę czarnego charakteru ze swoich książek, ponieważ od zawsze nim była? A może nie? Nie wiesz co jest prawdą, a co nie. Czy cały czas czytelnik był ofiarą manipulacji? Co się właściwie wydarzyło?

Colleen Hoover ma specyficzny styl pisania ,który mi się spodobał. Książkę czyta się szybko - nie można się od niej oderwać. Nie ma tu miejsca na nudę.
Autorka spróbowała czegoś nowego i ja to kupuje. Na pewno sięgnę po inne książki Colleen.
Polecam! :)

Premiera 19.06.2019

pokaż więcej

 
2019-04-25 00:31:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Recenzeckie

Piotr przyjeżdza do Azylu, aby odnaleźć swoją siostrę bliźniaczkę - Ewę. Już prawie zapoprzestał poszukiwań, kiedy fotografia Ewy została znaleziona w portfelu niedawno zamordowanej Patrycji. Postanawia zgłębić tę zagadkę i pojechać do miejsca, którym mieszkała Patrycja i prawdopodobnie jego siostra. Wita go chłodna atmosfera miasteczka oraz niechętni do odpowiadania na jego pytania... Piotr przyjeżdza do Azylu, aby odnaleźć swoją siostrę bliźniaczkę - Ewę. Już prawie zapoprzestał poszukiwań, kiedy fotografia Ewy została znaleziona w portfelu niedawno zamordowanej Patrycji. Postanawia zgłębić tę zagadkę i pojechać do miejsca, którym mieszkała Patrycja i prawdopodobnie jego siostra. Wita go chłodna atmosfera miasteczka oraz niechętni do odpowiadania na jego pytania mieszkańcy. Ale co z tym wszystkim mają wspólnego opowieści o czarownicy i diable? Dlaczego każdy posiada własną wersję tejże historii? Czy Ewa odnajdzie się w tym jakże nieprzyjaznym dla Piotra miejscu?

Piotr jest intrygującą postacią mimo braku wyobraźni jak to sam określił. Od początku nie wierzył w opowieści mieszkańców tego dziwnego miejsca. Uważał zachowania innych ludzi za wręcz nienormalne. Dziwił się czemu Kata spogląda na niego jakby chciała zabić go na miejscu. Nie mógł zrozumieć dlaczego wszyscy słuchają i darzą szacunkiem Marię mimo,że była taka młoda. W końcu dlaczego dziesięcioletnia Dorata mówi jak przystało na dorosłą. Wszystko w tym miasteczku było dziwne,a zarazem intrygujące. A jedyne czego chciał to znaleźć siostrę, a nie masę opowieści, które tak chętnie opowiadali miejscowi. Jednak wraz z upływem czasu odkrywał tajemnice, które zmusiły go do wątpienia w to co jest prawdziwe , a co nie. Co jeśli, któraś z opowieści jest prawdziwa? Czy naprawdę na dnie jeziora spoczywa szkatułka z sercem diabła?

Uwagę zwracał bardzo dobrze wykreowany klimat miasteczka, które jest nieprzychylne obcym, jeśli ten ktoś nie pasuje do społeczności Azylu, posiada swoje tajemnice, które nie powinny być odkryte. Jeśli zabrniesz za daleko utoniesz. A chyba nie chcesz utopić się w Diablim?

Bardzo podobały mi się liczne nawiązania do wierzeń słowiańskich. Są bardzo ciekawie wplecione w tę historię. Jest to również tematyka,którą uwielbiam, dlatego też książkę pochłaniałam strona za stroną.

W zasadzie po zakończeniu nie za bardzo wiesz w co wierzyć. Czy to się działo naprawdę? Czy to tylko sen Piotra? Czy czarownica i diabeł naprawdę istnieją? Koniec pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi, ale takie otwarte zakończenia podobają mi się najbardziej. Nie narzucają nic czytelnikowi, myślisz o nich kilka dni po zakończeniu książki.
O tej historii na pewno tak prędko nie zapomnę.

Żałuję jedynie,że tak długo zwlekałam z sięgnięciem po tę lekture. A było naprawdę warto!

pokaż więcej

 
2019-04-25 00:11:01
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

Scott zauważa u siebie dziwne symptomy. Według wagi chudnie mimo, że jego wygląd się nie zmienia. Kolejnym niepokojącym objawem jest utrzymywanie się tej samej wagi niezależnie od tego czy posiada ubrania czy nie, czy też trzyma w ręce bardzo ciężkie przedmioty. Nikt nie potrafi wyjaśnić co się tak naprawdę dzieje. Jednak Scott jest pogodzony ze swoim losem, wie ,że nieubłagalnie zbliża się... Scott zauważa u siebie dziwne symptomy. Według wagi chudnie mimo, że jego wygląd się nie zmienia. Kolejnym niepokojącym objawem jest utrzymywanie się tej samej wagi niezależnie od tego czy posiada ubrania czy nie, czy też trzyma w ręce bardzo ciężkie przedmioty. Nikt nie potrafi wyjaśnić co się tak naprawdę dzieje. Jednak Scott jest pogodzony ze swoim losem, wie ,że nieubłagalnie zbliża się dzień, w którym waga pokaże liczbę zero. Zanim to się stanie chce zmienić parę rzeczy na lepsze, póki posiada czas, którego pozostało tak mało.

Pierwszym moim skojarzeniem po przeczytaniu paru stron był "Chudszy". Dawno przeczytana przeze mnie pozycja, ale dalej mam do niej sentyment. To malutkie podobieństwo już nastawiło mnie bardzo pozytywnie do czytanej historii.

Scott wzbudził we mnie przeogromną sympatię oraz współczucie. Naprawdę nie mogę sobie wyobrazić co taki człowiek myśli czy czuje kiedy wie, że zbliża się nieuchronne, a czas nieubłaganie się skraca – na nikogo nie czeka. A jednak potrafi wskrzesić w sobie iskrę, aby pomóc komuś innemu - zmienić jego życie na lepsze.

Akcja była spokojna, nie było tu zwrotów akcji, mieszania w mózgu, brutalności, a jednak urzekła mnie swoją prostotą przekazu. Autor zwolnił nieco, by przyjrzeć się problemom społecznym, które dotyczą wielu ludzi. I powiem wam, że taki King nadal mi się podoba!

Stephen King nie przestaje zaskakiwać. „Uniesienie” nie jest powieścią grozy, niepokojącą czy wywołującą strach. Jest raczej książką skłaniającą do refleksji. Jeszcze długo będę wspominać tę książkę patrząc na fajerwerki.

Czytało się bardzo szybko, nawet za szybko. Na pierwszy rzut oka myślałam, że będzie dłuższa. Ale jest taka w sam raz a jeden wieczór.

Na koniec dodam, że uświadomiła mi jak bardzo zaniedbałam czytanie prozy Stephena Kinga i jak strasznie mi jej brakuje.
Polecam! :)

pokaż więcej

 
2019-04-11 11:11:24
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-04-11 11:09:08
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
2019-04-11 11:08:56
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
 
2019-04-11 11:08:41
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Posiadam
Cykl: DCI Erika Foster (tom 3) | Seria: Mroczna strona
 
Moja biblioteczka
258 31 252
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

Ulubieni autorzy (16)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd