Erotyczny misz-masz

TalaZ TalaZ
30.07.2013
Okładka książki Dotyk złodziejki Mia Marlowe

Powieści erotyczne przeżywają w naszym kraju swoje wielkie pięć minut. Od czasu gdy ukazały się pierwsze zapowiedzi „Pięćdziesięciu twarzy Greya”, wydawnictwa dosłownie „zalały” rynek wydawniczy tego typu historiami. Jednak Nasza Księgarnia dała swoim czytelnikom coś ciut innego. "Dotyk złodziejki" to faktycznie erotyk, ale historyczny. Jego autorką jest Mia Marlowe, która tą częścią otwiera swoją sagę opowieści pobudzających i rozgrzewających do czerwoności, zmysły czytelników.

Viola to arystokratka jakich wiele, uwielbia modne stroje, kapelusiki, przyjęcia towarzyskie, ale to tylko pozory. Tak naprawdę to jedna z najzręczniejszych złodziejek w całej Anglii, przed którą żaden klejnot się nie uchowa. Niestety te umiejętności na niewiele jej się zdadzą, a może jednak będzie inaczej, gdy zostaje przyłapana przez porucznika Greydona Quinna, na włamaniu do jego domu. Mężczyzna ma bowiem pewne plany wobec Violi, chce aby pomogła mu ona w odnalezieniu słynnego klejnotu – czerwonego rubinu zwanego Krwią Tygrysa. Od tej pory zaczyna się ich niezwykła przygoda..

Przyznaję, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczałam, iż z połączenia erotyku z romansem historycznym może wyjść tak wciągająca historia. Chociaż muszę również nadmienić w tym momencie, że autorka nie poprzestała tylko na wątkach z tych dwóch gatunków literackich. Gdy zagłębimy się w opowieść Violi i Quinna, odnajdziemy w niej także elementy przygodowe, a nawet fantastyczne. Po prostu istny misz-masz. Co więcej, wszystko zostało połączone ze sobą w naprawdę mistrzowski sposób. Żaden wątek nie wybija się na pierwszy plan, każdy z nich ogrywa równie ważną rolę w trakcie trwania całej fabuły.

Chociaż pewnie i tak większość czytelników będzie zwracała uwagę głównie na sceny erotyczne, którym nie można nic zarzucić. Zostały opisane dość szczegółowo, ale jednocześnie ze smakiem. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Mia Marlowe z czystą, pisarską, premedytacją „pogrywa” z czytelnikami. Zastanawiacie się w jaki sposób? Ano w taki, że najpierw rozbudza i rozgrzewa zmysły praktycznie do czerwoności, aby w następnej chwili urwać wszystko w jednej chwili po przez całkowite „zamrożenie” chemii krążącej pomiędzy dwójką głównych bohaterów. Dzięki temu napięcie nie tylko rosło ze strony na stronę, ale także dosłownie iskrzyło od nadmiaru emocji. W tym miejscu chciałam jeszcze zapewnić, że autorka z całą pewnością nie przekroczyła nawet na milimetr tej cienkiej granicy pomiędzy erotyką, a pornografią.

Podsumowując. "Dotyk złodziejki" to naprawdę doskonała lektura dla kobiet, a także i mężczyzn, którzy szukają nie tylko ciekawej i wciągającej książki, ale także takiej, która wywoła sporo różnorodnych emocji. Polecam!

Natalia Zdziechowska