Bajki nieBajki. Opowieści z całego świata

Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-830-6
actagaudi

Elżbieta Dzikowska i Wiesława Wierzchowska zabierają dzieci w magiczna podróż przez czas i kontynenty. "Bajki-niebajki - opowieści z całego świata" to zbiór fascynujących opowiadań, których czytelnicy poznają tajemnicze zakątki Chin, Nepalu, Madagaskaru, Gabonu, Gwatemali, Wyspy Wielkanocnej i Norwegii. To również wyprawa do zaginionej Atlantydy, Aten i tajemniczego labiryntu na...

"Bajki-niebajki - opowieści z całego świata" to zbiór fascynujących opowiadań, których czytelnicy poznają tajemnicze zakątki Chin, Nepalu, Madagaskaru, Gabonu, Gwatemali, Wyspy Wielkanocnej i Norwegii. To również wyprawa do zaginionej Atlantydy, Aten i tajemniczego labiryntu na Krecie.

Wartka akcja, niezwykle przygody, w mistrzowski sposób opisane obyczaje egzotycznych kultur - te teksty czyta się z zapartym tchem!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl/ksiazka.php?id=2083

actagaudi | 2011-05-19
Przeczytana: 19 maja 2011

"Bajki nieBajki", to zbiór opowiadań podróżniczych dla dzieci, preferowane dziewczynki, napisany przez panią Elżbietę i Wiesławę. Wydawnictwo Pascal bardzo postarało się o wysoki standard wydania; wysokiej jakości papier, twarda oprawa, bogata szata graficzna i fotograficzna. Książka wartościowa głównie ze względów wizualnych oraz drobnych ciekawostek etnograficznych zawartych w tekście. Jednak brakuje opowiadaniom polotu i przemyślanego konceptu, treść bajeczek wydaje się jakby tworzona ad hoc podczas pisania, aż żal, bo pozycja mogłaby być bardzo wartościową lekturą dla dzieci. Moja ocena,t o 'dobry', tylko dlatego, że jest dobrą bazą, aby opowiadać o krajach mało odwiedzanych, takich jak Gwatemala, kraj Himbów i Samów, Wyspy Wielkanocne.

| 2011-06-11
Przeczytana: czerwiec 2011

Zainteresowanie młodej osoby czytaniem książek może być trudne. Dlatego też z ogromną radością podchodzę do każdej książki, którą wybierze mój brat. Choć ma już osiem lat, to i tak nadal czytamy wspólnie. Ostatnio jego wybór padł na Bajki NieBajki. Opowieści z całego świata autorstwa Elżbiety Dzikowskiej i Wiesławy Wierzchowskiej.

Bajki NieBajki są zbiorem opowiadań podróżniczych dla dzieci. Docelowo przeznaczone były one prawdopodobnie dla dziewcząt, ale i chłopcy mogą znaleźć w nich coś dla siebie. W książce przedstawione zostały przygody dwóch dziewczynek: Lidzi oraz Zuzanki. W każdym opowiadaniu zwiedzają one nowy zakątek świata. Lidzia wędruje po bardziej egzotycznych miejscach, a Zuzanka – po Grecji oraz Polsce.

Pierwsze, co zwraca uwagę to szata graficzna, wysokiej jakości papier oraz bogactwo pięknych zdjęć. Przyciągają one czytelnika i zachęcają do dalszej lektury. Jednak jest to główny i, według mnie jedyny, atut książki. Opowiadaniom brakuje polotu. Każde z nich oparte...

Zofia | 2012-07-22
Przeczytana: grudzień 2012