Gry dla samotnych

Tłumaczenie: Zbigniew Nadstoga
Książka jest przypisana do serii/cyklu "mini ENCYKLOPEDIA". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Atena
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Gem Games for One
83-85414-54-1
gry, zabawy, pasjanse

Większości z nas zdarza się, od czasu do czasu, pozostać bez towarzystwa, zajęcia, a nawet bez ciekawej książki. Czy to znaczy, że mamy się nudzić oczekując na lekarza, na spóźniający się pociąg czy autobus lub w długie, deszczowe popołudnie, gdy nie ma nic ciekawego w telewizji, a nie mamy ochoty nawet na najciekawszą lekturę? Książka "Gry dla samotnych" niesie pomoc w podobnej sytuacji -...

Książka "Gry dla samotnych" niesie pomoc w podobnej sytuacji - jest to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po kilkudziesięciu grach i zabawach dla osób samotnych. Propozycje dla siebie znajdą tutaj wszyscy, bez względu na wiek. W książce znajdziemy opisy najpopularniejszych pasjansów z jednej i dwóch talii kart, tangramów, sztuczek magicznych i zabaw z papierem i cieniem. "Gry dla samotnych" to kopalnia pomysłów dla wszystkich osamotnionych. Gry można organizować praktycznie wszędzie - na łożu boleści, w samolocie nad Atlantykiem lub Bałtykiem, w pociągu, samochodzie lub w zaciszu własnej kuchni. Bez większego wysiłku można z niej nauczyć się jak robić cienie na ścianie, układać kwadraty magiczne, rozwiązywać typowe zadania szaradziarskie. Szczegółowe instrukcje pozwolą opanować niuanse i zawiłości gier nawet najbardziej opornym.

źródło opisu: wstęp

źródło okładki: http://allegro.pl/gry-dla-samotnych-gratis-i1519915677.html

Woody | 2017-12-15
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Książeczka, która ubarwiła mi dzieciństwo :) Kiedy rodzice byli w pracy, rodzeństwo miało swoje sprawy, a nikogo znajomego nie było w pobliżu, mogłem układać łamigłówki, pasjanse i bawić się samodzielnie. Mnóstwo fajnych propozycji, nie tylko dla dzieci. Bardzo zajmująca książka, a proponowane rozrywki nie są głupie ani brutalne. Wręcz przeciwnie - szalenie rozwijają wyobraźnię, motorykę i orientację przestrzenną.

byłem_fprefectem | 2011-03-27
Łukasz | 2013-02-15