Co to jest kino? - panorama myśli filmowej

Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
film, kino

Niniejsza książka jest propozycją spojrzenia na dzieje myśli filmowej jako na pewną statystycznie ujętą całość, celem odnalezienia i wskazania tych jej konfiguracji, które wydają się najbardziej interesujące i żywe z punktu widzenia współczesnego stanu wiedzy o filmie i jej najbliższych perspektyw rozwojowych. Zbliżony do encyklopedycznego charakter tej książki sprawił, iż można było...

Zbliżony do encyklopedycznego charakter tej książki sprawił, iż można było bezpośrednio oddać głos teoretykom doby minionej i obecnej, w postaci cytatów o charakterze definicji bądź najbardziej do definicji zbliżonych.
Książka jest więc rodzajem przewodnika po rozległej mapie podstawowych sformułowań wypracowanych przez historię myśli filmowej.

źródło opisu: okładka

Madital | 2016-09-03