Nie zanudzaj bliźniego swego

Wydawnictwo: Salwator
978-83-7580-094-4
religia
Kasia

Autor książki, ceniony kaznodzieja, znany jest z celności kazań i krótkich wypowiedzi. Zdarza mu się pisać kazania w samochodzie, kiedy stoi w ulicznym korku. Ci, którzy ich słuchają, nazywają je wdzięcznie „burzykami”. Autor nie moralizuje, nie przesadza, nie absolutyzuje. Jak sam mówi: „Dobre kazanie składa się z dwóch części. Pierwsza to interesujący wstęp, druga – zaskakujące zakończenie. Te dwie części powinny być blisko siebie…”. Różnorodność przytaczanych przez autora przykładów, odniesień czy porównań, trafność i zwięzłość kazań wpisują się we współczesną potrzebę jakości.

źródło opisu: www.tolle.pl

źródło okładki: www.tolle.pl