Historia oddziałów specjalnych

Wydawnictwo: Bellona
Historie Secrete des Forces Speciales
historia, odziały specjalne
Camillos

Książka prezentuje misje i działania specjalnych sił brytyjskich, francuskich, amerykańskich, rosyjskich, izraelskich, ale także innych. Poza historią sił specjalnych i tajnych, sięgającej głębokiej starożytności, zajmuje się również ich taktyką i filozofią działania w czasach współczesnych. Operacje specjalne przeprowadzane w czasach poprzedzających wybuch II wojny światowej były liczne, ale...

Operacje specjalne przeprowadzane w czasach poprzedzających wybuch II wojny światowej były liczne, ale ich tajny charakter często uniemożliwił historykom dogłębne poznanie tego rodzaju działań. Niemniej jednak dopiero od II wojny światowej zostają one prawdziwie zinstytucjonalizowane w ramach sił zbrojnych. Od tego momentu nabierają nowego rozmachu, a ich rola i liczebność przyjmują niespotykane dotąd rozmiary.

źródło opisu: Bellona, 2007

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=cat&cid=301&bid=3854&page=11

MIXER | 2017-02-06
Striełok66 | 2016-02-21